Kategorie

Hubneme sexem nebo posilovnou aneb Přichází virtuální trenér

Někdo by řekl, že pravidelný sex pomáhá. Někdo zase, že bez posilovny nemůže být tělo krásně zpevněné a vyrýsované. Obojí je pravda. Společně se ale zaměříme na posilovnu. Sex necháme na každém z vás.
 

Zkušenost z velkého světa

Madonna tvrdí, že dieta jejího manžela režiséra Guye Ritchieho, ji okradla o aktivní sexuální život. Pokud Guy hladověl, nechtěl vůbec provozovat sex. Teď si jistě říkáte: Ale to je Madonna! Bůh ví, jak bych to nesla já.... Přemýšlejme, ono na tom něco bude. U mužů je to prostě jinak. Zkušenost nám říká, že u žen je to naopak.

Co dělat v posilovně

Mučit se, cvičit, potit se, v duchu nadávat, ale určitě zatnout zuby a snažit se dosáhnout svého cíle. Do posilovny jdeme přece proto, abychom své tělo zpevnili, zkrášlili a cítili se lépe. A nebojme se toho! V každé posilovně by měl být člověk, který nám ukáže, jak na jednotlivých strojích cvičit, nebo poradí, jaký cvik je vhodný na konkrétní tělesnou a svalovou partii.

Do posilovny jdeme poprvé

Je dobré oslovit člověka, který nám poradí. Ten nám sestaví jídelníček a dále ukáže, jaké stroje jsou pro nás ty správné a jaké cviky jsou na konkrétní tělesné partie vhodné. Do posilovny jdeme přece proto, abychom se naučili něco nového, zhubli a zpevnili tělo. Můžeme také nabrat objem, ale to v našem případě zřejmě nechceme.

Na co si dát pozor při cvičení na strojích

Při cvičení na strojích si dávejme pozor hlavně na techniku, kterou jako laici neznáme. O správné technice posilování je potřeba poradit se s trenérem, důležité je optimální nastavení zátěže. Naddimenzovaná zátěž nám může způsobit svalovou horečku, můžeme si ublížit, natrhnout si sval, vyhodit si plotýnku, možností jak si při cvičení ublížit je hodně. POZOR je rozdíl ve cvičení pokud chceme přibrat svalovou hmotu nebo pokud chceme zhubnout a zpevnit tělo!

Jak cvičit na přibrání svalové hmoty

Pro zvýšení objemu svalové hmoty musíme především přizpůsobit stravu, zvýšit příjem bílkovin a sacharidů. Gramáž potravin je dobré si vypočítat podle své hmotnosti. A co se týče cviků, volíme méně sérií, méně opakování, závaží jsou těžší.

Jak cvičit pro zpevnění těla, jak pro zhubnutí

Pro zpevnění těla nám postačí tři až čtyři série s 10 – 12 opakováními a menší zátěž. Pro zhubnutí zase více sérií, více opakování, menší zátěž a více aerobních činností.

Motivace ke cvičení

Zásada číslo jedna zní: Hubneme sami pro sebe! Nikdy nehubněte kvůli partnerovi či partnerce, zásadně kvůli sobě. Pokud do posilovny chodíme kvůli partnerovi, který se zeptal, zda nemáme o pár kilogramů navíc, už je to špatně, můžeme získat i averzi proti cvičení, tady opatrně. Druhou motivací vám může být oblečení. Nevažte se během hubnutí. Ručička na váze by vás mohla deprimovat, ale volnější pas u džínů, více utažený pásek, zmizelý faldík u trička je mnohem více motivující. Úbytek váhy na svém těle sami dobře poznáte.

Vybíráme oblečení do posilovny

Postačí tenisky či jakákoliv pevná obuv, tepláky, elasťáky, triko, tílko, prostě to, v čem se budeme cítit dobře. Nejdeme na módní přehlídku. Nezapomeňme na ručník, sprchový gel, deodorant a parfém. Žádný speciální obchod s drahým oblečením není nutno navštěvovat. Pokud chcete, samozřejmě můžete.

Jak dýchat při cvičení

Dříve bylo pravidlem správné dýchání, dnes už to neplatí. Dýcháme tak, jak nám to vyhovuje, kromě cviků při nichž posilujeme břišní svalstvo. Při zatínání břišního svalstva bychom měli vydechnout, tím stlačíme vzduch ven. Když toto dodržíme, břišní stěna se zpevní. U některých cviků si nádechem pomáháme, u jiných naopak, dýchání je opravdu individuální.

Kolik stojí profesionální trenér

Každý trenér si účtuje jinou sazbu. Ceny se pohybují od 150 do 250 Kč za hodinu.

Kdy můžeme čekat výsledky snahy v posilovně?

Je to různé. Každý organismus reaguje rozdílně. Při správném dodržování všech doporučení a zásad můžeme očekávat první výsledky snahy zhruba za měsíc. Přejeme hodně štěstí, pevné nervy, ohromnou výdrž a krásnému tělu bez špeků třikrát zdar.

ab
ab
ab
ab
ab