Kategorie

FOTO: Festival designu rozsvítil šedý Londýn

Přinášíme ve fotografiích to nejlepší z festivalu designu, který právě proběhl v Londýně.
 

V Londýně právě skončil velmi úspěšný čtvrtý ročník festivalu designu London Design Festival, který trval celkem devět dní a konal se na 150 různých místech po celé britské metropoli. Vybrali jsme pro vás osm ukázek z toho nejzajímavějšího, co na něm bylo k vidění.

1. Papírový houpací koník Reggie od Shell Thomas

Dětská hračka je nejenom vyrobena z recyklovaného papíru, ale dá se také složit do plochého balíčku a tím pádem nezabere téměř žádné místo. Přitom se údajně vyrovná klasickému dřevěnému houpacímu koni.

2. „Čárová“ židle Thin Black Lines

I tento kus nábytku vypadá lehce nepohodlně, je ovšem navržen tak, aby se na něm sedělo dostatečně příjemně. Ze správného úhlu židle vypadá jako dvojrozměrný objekt.

3. Pestrobarevná komoda od Zoe Murphyové

Tímhle nápadem se můžete inspirovat i vy: Kvalitní starší komodu oživí zbytky tapety a nějaké ty barvy. Během chvíle tak máte doma svěží retro kousek.

4. Trubkové křeslo od Sé

Dílo designéra Jaimeho Hayóna mělo premiéru právě na London Design Festivalu. Patří do celé série a je k dispozici v několika barevných i materiálových provedeních.

5. Hudební pohovka s podnožkou Noite Escure

Stačí jeden pohled na pohovku Noite Escure od značky & Then a poznáte, čím byla inspirována: Jako předloha jí posloužil hudební nástroj, konkrétně černé koncertní křídlo.

6. Propojené lavičky Plaid Bench

Značka Raw Edges přišla se třemi lavičkami, které se dají použít buď samostatně, nebo spojit do jednoho velkého odpočinkového místa pro veřejný prostor.

7. Měkká pohovka Bend Sofa od Patricie Urquioly

Už od pohledu mimořádně pohodlný gauč vypadá, jako by byl tvarován obří rukou neznámého autora. Jednotlivé kusy se dají sestavovat a doplnit taburetem.

8. Jídelní židle Contour

Elegantní jídelní židle od Bodo Sperlein je součástí celé sestavy, kterou spolu s ní tvoří ještě jídelní stůl. Židle je navržena tak, aby působila jako vyrobená ohýbáním jednoho kusu materiálu.

ab
ab
ab
ab
ab