Kategorie

Elektřina v novém roce opět podraží

Od ledna by se měla opět zvýšit cena elektrické energie. Předpokládá se navýšení o přibližně 8 až 9%. Nahoru půjde cena samotného proudu, ale i ceny služeb spojených s jeho distribucí a přenosem. Uvedl to předseda Energetického regulačního úřadu Josef Fiřt.
České domácnosti čeká nové zdražování elektřiny. ERÚ rozhodla o zvýšení cen systémových služeb, přenosu a distribuce energie a poplatků související s podporou obnovitelných zdrojů. Zmíněné poplatky tvoří asi 44 % z konečné ceny elektřiny. Kromě poplatků se do nové ceny elektřiny promítne také nárůst ceny za proud. Ten se stává čím dál žádanější komoditou a jeho tržní hodnota tím pádem narůstá.

Zdražovat se bude i přenos a distribuce elektřiny

Zdražuje se v celé Evropě

Podle odhadů se dočkáme asi 8 – 9 procentního zdražení. Jde o téměř stejný nárůst jako minulý rok, kdy elektřina podražila o 8,9 %. Ceny elektřiny se přitom budou lišit v různých regionech, ale i domácnost od domácnosti. "Pro jednotlivé zákazníky bude důležitý růst v jednotlivých tarifech a nikoli průměr," řekl Ladislav Kříž, mluvčí společnosti ČEZ. Nárůst cen energií je přitom celoevropský trend, na svědomí ho má neustále stoupající poptávka po této komoditě a do jisté míry i nedostatek výrobních kapacit v některých regionech. Zdražování se nedávno dotklo i spotřebitelů na Slovensku a v Maďarsku. Zdroj: ihned.cz
ab
ab
ab
ab
ab