Kategorie

Dopřejte své koupelně novou tvář

Znají to především lidé, kteří žijí v pronajatém bytě: Koupelna často nevypadá nic moc. Nejlepší by bylo zcela vyměnit obklady a jinak ji uspořádat, ale to samozřejmě není možné. Nemusíte však zoufat, malý facelift provedete i za odpoledne a za oběď nepadne ani kachlička.

S novým rokem rádi bilancujeme, rozhlížíme se kolem a uvažujeme nad tím, co v našem životě by se dalo změnit a vylepšit. Někdy z toho vyplynou velkolepé životní cíle, jindy prostě jen potřeba vyhodit staré, seprané ručníky.

Textil jako začátek i konec

Ostatně má to svoji logiku, ručníky a osušky skutečně přispívají ke vzhledu koupelny tak, jako máloco jiného.Věčně leží někde na poličkách, suší se na trubkách či na topení, visí vedle umyvadla... Jsou vlastně všude. V novém roce si dejte předsevzetí, že se zbavíte všeho, co už má nejlepší léta za sebou, případně co se do vaší koupelny barevně nehodí. Máte sytě zelenou osušku, která s vámi prošla už třemi různými byty? Možná je čas ji rozstříhat na hadříky nebo odložit do kontejneru na textil.

Zrcadlo vládne všemu ostatnímu

Pokud máte možnost ve svém bytě vyměnit koupelnové zrcadlo, považujte to za obrovskou výhodu. Zrcadla dokáží s prostorem udělat pravé divy a koupelna je jediná místnost, kde to bude působit zcela přirozeně, protože na zrcadla v koupelně jsou všichni zvyklí. Koupelnové zrcadlo je předurčeno k tomu, aby bylo výrazným, jedinečným prvkem. Může mít netradiční rám nebo tvar, můžete investovat trochu víc a pohrát si s jeho nasvícením.

Závěs zatáhnout

Dalším snadným trikem je využití velkých ploch, které se dají rychle esteticky proměnit? Co to v praxi znamená? Je to především koupelnový závěs nebo zástěna, tedy něco, co můžete podle libosti vystavit na odiv (a změnit celou náladu koupelny), nebo schovat. Závěsy dnes pořídíte docela levně, proto klidně můžete mít několik a podle potřeby je střídat. Jeden může vypadat luxusně (oblíbené jsou těžší látkové závěsy s vodoodpudivou stranou), jiný zase vtipně.

Respektujte podklad

Pokud se z jakéhokoli důvodu nechcete pouštět do renovace koupelny, dejte pozor na to, abyste skutečně pracovali s barevným základem, který se vám nabízí. Většina českých koupelen překvapivě využívá ne čistě bílé dlaždice, ale barevné, nejčastěji v mramorovém dekoru a teplých odstínech. K takovému základu se nejlépe hodí neutrální doplňky v odstínech bílé a smetanové, protože s obkladem nekontrastují a naopak doplňují atmosféru lázně vyložené kamenem. V případě, že je vaše koupelna doslova světlou výjimkou a je obložena bíle, můžete si dovolit barevné experimenty.

ab
ab
ab
ab
ab