Kategorie

Dopřejte dětem usínání s jejich oblíbeným hrdinou

„Zase sem svítí příliš mnoho sluníčka,“ vztekáte se, když oknem dětského pokoje pronikají sluneční paprsky a vám se nedaří ochránit před nimi vašeho malého synka nebo dcerku.

Přemíra slunce je stejně nepříjemná, jako jeho nedostatek. Obzvláště malé děti jsou citlivé na to, když je všetečné sluneční paprsky budí v postýlce. Ovšem ani nám dospělým není příliš agresivní světlo po chuti, když chceme odpočívat ve stínu. Jakým způsobem ochránit okna svých domovů?

Vyberte si zdravé a praktické stínění

Možností je celá řada. Kdysi dávno se lidé spokojili se závěsy nebo dokonce s tím, že okna třeba dokonce zatloukli tmavým papírem nebo látkou. Dnes už naštěstí máme mnohem širší možnosti, jak se před příliš velkým přídělem slunce chránit. Nemusíte spoléhat pouze na závěsy, které jsou sice jednoduchým řešením, ale mají různé nevýhody. Ideální stínění je před oknem nebo přímo na něm či za ním. Sluneční paprsky totiž okno a prostor kolem něj zároveň i ohřívají a v létě mají obzvlášť velkou sílu. U závěsů ale proniknou až do místnosti a zachytí se teprve na jeho látce, kterou zahřejí. Mohou tak zvyšovat teplotu v místnosti. Zároveň ale lapají prach, vyžadují údržbu v podobě častého praní. Proto je lepší poohlédnout po zdravější a praktičtější alternativě stínění, jako například rolety a žaluzie od firmy VELUX. Jak rolety, tak i žaluzie zajistí zdravé maximálně bezprašné prostředí, pokud se správně udržují.

Tlumené světlo malé spáče neobtěžuje

Co je vhodnější, rolety, nebo žaluzie? Pokud pořizujete stínění do dětského pokoje, lepší budou pravděpodobně rolety. Umožňují stejnou propustnost světla v celé ploše, což je velmi výhodné. Dítě tak bude mít v pokoji přirozeně tlumené světlo, které ho nebude rušit a obtěžovat. Dokonce je možné pořídit roletu přímo s obrázkem Disney například myšáka Mickeyho nebo myšky Minnie a dětské usínání s oblíbeným hrdinou tak bude mnohem příjemnější.

ab
ab
ab
ab
ab