Kategorie

Domov přátelský pro alergiky

Je některý člen vaší rodiny alergik? Přizpůsobte váš domov tak, aby se mu v něm žilo stejně pohodlně, jako vám.
Máte doma malého alergika, takže uklízíte, perete, cídíte apod., jak můžete, abyste ho uchránili nechtěných záchvatů? Máme pro vás pár tipů, jak alergikovi doma ještě více zpříjemnit život.
Další články z magazínu www.bety.cz: Koberec, dlažba či marmoleum: Jaké jsou výhody a nevýhody krytin I koupelna si zaslouží vaši pozornost Umíte správně žehlit? Opravdu?

Začněte na zahradě

Máte domek se zahradou? Pak si jistě s malým alergikem „užíváte“ od jara až do podzimu. Zkuste se při zahradničení vyhnout pěstování rostlin, které produkují množství pylu. Pokud se chystáte sekat trávu, posuňte tuto činnost z ranních hodin, kdy je produkce pylu nejvyšší. Trávu sekejte pravidelně, aby neměla mnoho příležitostí kvést.

Důležitá je i rohožka

S pylem se ale nemusíte přicházet do styku pouze v přírodě nebo na zahradě, velmi snadno jej donesete domů – třeba na botách nebo oblečení. Sundejte si tedy svrchní část oděvu hned za dveřmi a na obě strany vchodu do domu či bytu umístěte rohožku, abyste měli jistotu, že od pylu důkladně očistíte obuv a nebudete ho roznášet dál.

Kde sušit prádlo

S teplým počasím máme konečně také možnost přesunout sušáky s vypraným prádlem mimo byt, kde obvykle zabírají spoustu místa a nejsou ani nijak zvlášť estetické. Máte-li však doma alergika, raději si sušení prádla na sluníčku rozmyslete – pyl a prach se totiž na prádle moc rád zachytává. Pokud se tomu chcete vyhnout, nezbude vám nejspíše nic jiného, než nechávat prádlo uschnout doma…

Pozor na vlhkost

S vlhkými zdmi se potýká celá řada domů a bytů, je však třeba dávat na ně pozor – jsou totiž velcí přátelé nejrůznějších plísní, které představují další nápor alergenů pro váš dům. Pokud je vlhkost problémem i vašeho domova, dbejte na to, aby zdi dobře větraly (nezastavujte vlhká místa nábytkem, často otevírejte okna atd.), jakékoli náznaky plísně zlikvidujte k tomu určeným přípravkem. Foto: Thinkstockphoto
ab
ab
ab
ab
ab