Kategorie

Dominantou dílny je pracovní stůl! Ale jak vybrat ten správný?

Dominantou dílny je pracovní stůl! Ale jak vybrat ten správný?
Nenahraditelnou součástí kutilské a profesionální dílny je pracovní stůl, respektive ponk. Žádoucími vlastnostmi u takto specifického druhu nábytku jsou stabilita a odolnost.
A s těmito kvalitami jde ruku v ruce bezpečnost. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vykouzlit i v malé dílně příjemný pracovní prostor.

Stabilní a vyvážená konstrukce

Vyvážená konstrukce z dostatečně pevného materiálu je základním stavebním kamenem každého pracovního stolu. A kostra by měla být přizpůsobená velké zátěži. Současný trh nabízí rozmanité varianty a provedení, přičemž některé jsou napevno postavené a jiné zase pojízdné. Rozměry pracovního stolu by měly korespondovat s prostorovými možnostmi dílny. Vrchní plochu zdobí dřevěná pracovní deska, která by měla být vyrobená z materiálu vysoké jakosti. Velké popularitě se těší především bukový masiv či vrstvy lisované bukové dýhy. Obě variace se vyznačují dlouhou životností. V neposlední řadě se zaměříte na úložný prostor, přičemž některé dílenské pracovní stoly disponují policemi a zásuvkami. Ale najdou se také modely bez úložného místa. Když si vyberete řešení bez zásuvek, můžete nářadí a náčiní uschovat v plechové skříni či pojízdném vozíku.

Kde koupit kvalitní dílenské stoly?

V České republice působí společnost POLAK CZ s.r.o., která vyniká bohatým produktovým portfoliem. Dílenský nábytek rozváží v rámci celé České republice, ba dokonce do zahraničí prostřednictvím obchodních partnerů. Ryze česká společnost provozuje moderní závod s automatizovanými výrobními linkami. Nespornou výhodou dílenského nábytku je vzájemná kompatibilita, tudíž můžete přizpůsobit složení jednotlivých prvků vlastním představám a potřebám. A v případě potřeby můžete kdykoliv set dílenského nábytku doplnit o nové kousky. Foto: badgerwoodworks.com
ab
ab
ab
ab
ab