Kategorie

Domácí práce bez námahy: Jak žehlení urychlit a usnadnit?

Žehlení bývá u většiny z nás zpravidla velmi neoblíbená činnost. Také se vám zdá, že vyžehlit kupu prádla trvá až příliš dlouho? Pánové, chcete-li být nápomocní svým ženám, máme pro vás tip na předvánoční dárek:)
 

Pomalu ale jistě se nám blíží doba vánočních svátků, s nimiž neúprosně souvisí také pečlivější uklízení, které nám někdy zabírá zbytečně moc času. Mnoho lidí je také pracovně vytíženo až do posledních chvil a vánoční přípravy zvládá buďto se značným stresem, anebo vůbec. Zvládnutí některých domácích prací se příliš ovlivnit nedá, záleží spíše na tom, do jaké míry se zapojí celá rodina. S jinými nám ale mohou vypomoci nové technické „zlepšováky“.

 

Relaxační žehlení

S žehlením bývá často potíž. Žehlicí prkno ve stísněných bytech zavází, pro vysoké lidi je dlouhé stání u něj bolestivá záležitost. Jak si tedy můžeme práci ulehčit? Použitím domácího žehlicího lisu…

Žehlicí lis Elnapress

Švýcarská značka Elnapress je známá po celém světa. Své výrobky dodává i na český trh (D.R.E.G.S., spol. s.r.o.).
S takovýmto žehlicím lisem si zkrátíte dobu žehlení o polovinu i více. Povrch žehlicí plochy je srovnatelný s deseti žehličkami (je sice rozměrný, ale dá se složit). Hlavní předností je žehlení s automatickou tlakovou silou 45kg (s obyčejnou žehličku vyvinete sílu max. 5kg). Díky tomu je možné oboustranné žehlení i lisování několika vrstev prádla najednou.
 
 
 

Žehlení bez poškození látky

 
Lis používá moderní zvlhčovací systém – prádlo se navlhčí přímým zvlhčovačem, který při kontaktu s horkou žehlicí patkou vytvoří páru. Odpadá tak riziko popálení párou i problémy s vodním kamenem.
Rozhodně se nemusíte bát propálení – lis je vybaven bezpečnostním elektronickým zařízením, při vysoké teplotě se přívod elektrického proudu automaticky zastaví. Další výhodou je to, že lis má nižší spotřebu než klasické žehličky!
 

Snadná manipulace

K lisu se jednoduše sednete či stoupnete, jak je libo. Žehlíte pouhým jemným stiskem žehlicí patky. Zrychlíte nejen žehlení rozměrných ubrusů, povlečení, výrobci zaručují jednodušší žehlení u problémového oblečené – můžete prý očekávat dokonalé puky, sežehlené záhyby. To vše bez lesklých stop či poškozených knoflíků.

Prosíme čtenáře Světa bydlení, máte-li zkušenosti s použitím domácího žehlicího lisu, podělte se o ně s ostatními!! Děkujeme:).

Info, foto: www.dregs.cz
ab
ab
ab
ab
ab