Kategorie

Do jakých nemovitostí letos investovat?

Ceny bytů v letošním roce dál porostou, tempo ale bude pomalejší, než v dřívějších letech. Podle odhadů realitní kanceláře AAABYTY.CZ podraží nemovitosti v příštím roce o šest procent. Mezi kraji ale budou panovat výrazné rozdíly.
Nejrychlejší cenový nárůst bytů slibuje Plzeňský kraj. Podílí se na tom především převis poptávky po malých bytech. Cena těchto nemovitostí se totiž může během roku vymrštit až o 15 procent výše. Naopak nejpomalejší růst cen bytů očekávají odborníci v oblasti kolem Brna. Byty zde v průběhu roku podraží maximálně o tři procenta.

Ceny bytů nejvíce porostou v Plzni, nejméně v Brně

Rodinné domy

Investovat do rodinného domu se nejvíce vyplatí obyvatelům Olomoucka. V některých lokalitách by za něj mohli na konci roku dostat až o 20 procent více.

Pozemky

Na nákupu pozemků by naopak mohli vydělat investoři v Královéhradeckém a Zlínském kraji. Odborníci očekávají cenový nárůst pozemků v těchto regionech až o pětinu.

Nemovitosti v Praze

Praha nebude v příštím roce patřit mezi nejlukrativnější regiony pro investory do nemovitostí. Byty se během roku zhodnotí o devět procent a u pozemků očekávají analytici zdražení o jednu desetinu.
ab
ab
ab
ab
ab