Kategorie

Dny v karanténě: Zabavte sebe i děti

Dny v karanténě: Zabavte sebe i děti

Celé dny jsme doma, a to zvláště s dětmi může být poněkud náročné. Co dělat, abyste se nenudili?

Dejte se do společného pečení. Udělejte velikonoční perníčky, které pak mohou děti nazdobit podle vlastní fantazie. Možná budete mít polevu všude, ale za tu zábavu to rozhodně stojí.

Zahrajte si klasiku, která bude děti bavit. Stačí na lepicí papírek napsat nebo namalovat třeba zvířátko nebo pohádkovou postavu. Jeden z vás ale nesmí vědět, co tam je, protože mu ho nalepíte na čelo. Úkol je jasný: zjistit, co jste napsali/namalovali. Ale pozor, ten, kdo hádá, se může ptát pouze na otázky, na které se dá odpovědět buď ano, nebo ne.

Malujte! Temperami, vodovkami, pastelkami, fixami... zkrátka čím je libo. Klidně ať děti vyzdobí skla oken pomocí vodových barev. Možná vám pak i pomohou s mytím, aby na ně mohly namalovat něco nového.

Nezapomeňte na pohyb. I doma to jde. Stačí si na internetu najít videa, ve kterých vám zkušení lektoři předvedou, co máte dělat. Mnozí z nich ukazují i cvičení vhodné pro děti. Vyzkoušejte třeba jógu. Protáhnete si tělo a uvolníte mysl.

Čtěte nahlas. A pokud už doma máte malého čtenáře, střídejte se s ním. Prožijete tak společně spoustu dobrodružných příběhů.

Využijte čas k důležité misi: Přebrat hračky a uklidit pokojíček. Tady sice nejde o sázku na jistotu, že to vaše děti bude bavit, ale na druhou stranu: doma nyní trávíme tolik času, že je potřeba, abychom se tam cítili opravdu dobře. Pomozte dětem a slibte si nějakou společnou odměnu, třeba koukání na pohádku... s motivací jde všechno hned lépe.

I když budou letošní Velikonoce jiné, užijte si je. Patří k nim barvy a tvoření, tak toho využijte a dejte se do díla. Spoustu inspirace najdete v našem článku Velikonoční DIY, které zvládnou i děti.

 

 

Všichni doufáme, že toto složité období brzy skončí, než tomu tak bude, musíme se snažit vše zvládnout. Držte se!

ab
ab
ab
ab
ab