Kategorie

DIY: Podzimní tvoření s dětmi

Podzimní tvoření s dětmi: Máme pro vás 5 nápadů!

Nechte se inspirovat podzimem a přeneste si jeho barvy do svého domova. Máme pro vás 5 tipů na podzimní tvoření s malými dětmi. Pobavíte se a výsledek vás zaručeně potěší.

Podzimní dekorace - listí v zavařovací sklenici

Svícínek, který vám zpříjemní podzimní večery, zvládnete i s malými dítky. Stačí nasbírat ty nejkrásnější barevné lupínky a ty pak pomocí tekutého lepidla připevnit na zavařovací sklenici. Její hrdlo ještě dozdobte přírodním provázkem a je hotovo.

Panáček v loďce z šišky, kaštanů, listí a žaludů

Taky se z každé procházky vracíte s kapsami plnými kaštanů, žaludů, ořechů, listí a šišek? Z kaštanů můžete vytvořit po generace vyzkoušenou klasiku – zvířátka, ale z toho ostatního toho jde mnohem víc. Ukažte svým dětem tohohle panáčka v loďce a uvidíte, že brzy budete mít doma celou námořnickou flotilu.

Dvojité srdce z jeřabin

Místo korálků na podzim s dětmi navlékejte jeřabiny. Jehlu a nit ale vyměňte za ohebný drátek, který vám dovolí vykouzlit třeba takovéhle dvojité srdíčko. Jen z vlastní zkušenosti musím říct, že si tuhle oranžovou dekoraci dejte raději ven, například na vchodové dveře, v teple domova jeřabiny příliš brzy seschnou.

Halloween - dýňová strašidýlka

Halloween už prostoupil i do českých domácností a děti baví. Vyrobte si malá dýňová strašidýlka a dětské fantazii přitom neklaďte žádné meze. A pro ještě zábavnější tvoření i výsledek pořiďte ve výtvarných potřebách nalepovací pohyblivá očka.

Halloween - světlo s motivam strašáka

Co by to bylo za strašidelný svátek bez svíček! Propojte jejich světlo s motivem strašáka. Kulatou sklenici potřete průhledným tekutým lepidlem a obalte obvazem. A než lepidlo zaschne, z černého papíru vystříhejte pusu, nos a oči, které následně na svícen snadno přilepíte.

 

Tak už jste naladěni na podzimní tvoření s dětmi? Nechte se inspirovat našimi návody a užijte si podzim plnými doušky. Nechte se inspirovat také podzimními dekoracemi do bytu

ab
ab
ab
ab
ab