Kategorie

DIY: 5 vánočních dekorací

DIY: 5 vánočních dekorací

Vánoce se kvapem blíží a řada z nás už pokukuje po tom, čím si letos vyzdobí svůj domov. Mám pro vás 5 tipů na dekorace, které si snadno vyrobíte.

Stačí malé vylepšení a i z obyčejné svíčky může být originální vánoční dekorace. Pomocí tavící pistole ji zahalte do voňavé skořice. Pak už stačí jen uvázat mašli na stužce a je hotovo.

Svícen z pomeranče je klasika, která se po generace vyrábí ve školkách, školách i družinách. Jen máloco vám tak krásně provoní domov, takže se do něj klidně pusťte také. Kromě hřebíčku použijte i aromatické hvězdičky anýzu.

 

Svíčky k Vánocům patří a vůbec nemusí být ve svícnu z broušeného skla. Vezměte několik zavařovacích sklenic nebo skleničky od marmelády a ty dozdobte podle vlastní fantazie. Skvělým pomocníkem vám zde bude tavící pistole a provázky nebo stuhy. 

 

Můj tip: Pokryjte sklenici mrazem. Jak na to? Smíchejte lžičku bílé zubní pasty s trochou vody (směs by neměla být příliš řídká, aby nestékala) a štětcem na sklo krouživými pohyby vytvořte vrstvu „mrazu“. Po zaschnutí se můžete těšit ze světla svíčky procházejícího skrze vzorované mléčné sklo.

Pokud máte malé děti, víte, že zapálit svíčku na stole je značně nebezpečné. Vyrobte si proto svícen, u kterého katastrofa ani zranění nehrozí. Nepotřebujete nic jiného než sklenici a světelný řetěz. 

 

Tip: Světýlka zvolte na baterky, stojí pár korun a do velké sklenice je schováte celá, navíc nemusíte řešit jejich zapojení do zásuvky.

 

Jste příznicvem přírodních ozdob a dekorací? Tak pak se vám určitě zalíbí tyhle ozdobičky ze šišek a dřevěných postaviček. Ty seženete například v papírnictví. Pak už vám stačí jen obyčejná šiška, přírodní provázek a případně kousek mechu. Vše k sobě připevníte lepidlem nebo tavící pistolí. Ozdoby můžete použít jak na věnec, tak na okno nebo nakonec i na vánoční stromek. 

 

Ještě více inspirace najdete v naší fotogalerii ;) 

ab
ab
ab
ab
ab