Kategorie

Designové koupelny v duchu minimalismu

Designové koupelny v duchu minimalismu

Zařízení koupelny není radno jen tak odbýt — je to místo, které by mělo zářit funkčností stejně jako designem.

Šedá koupelna

Něčím opravdu vyzývavým je kombinace strohosti a elegantních vejčitých tvarů, které kontrastují nejen svými tvary, ale dokonce i materiály. Mezi skutečně krásné a zajímavé věci v koupelně patří právě dřevěné obložení, které sice vyžaduje ve vlhkém prostředí o něco větší péči, ale zato optimisticky oživuje prostor.

Koupelna s využitím prostoru na odkládání věcí

Nejspíš věčným problémem ve všech koupelnách bude místo na rychlé odkládání věcí. Namísto pohazování oblečení, kartáčů a ručníků po podlaze je proto ideální předem do koupelny pořídit malý a nenápadný kus nábytku, který podobným potížím předejde — ať už to bude nenápadná stolička nebo víceúčelový koš na prádlo.

Koupelna s prosklenou sprchou

Stejně tak je důležité myslet v koupelně na vhodné osvětlení podle toho, co vy sami budete potřebovat a co vám vyhovuje — ne každá designová lampička je tím pravým pro kosmeticky náročné slečny. Stejně tak je nutné myslet i na individuální dispozice každé koupelny a pečlivě zvážit v souvislosti se světly i rozmístění zrcadel, která budou prosvětlení prostor značně napomáhat.

Černo-bílá koupelna

Důležité je však myslet i na úložný prostor — obzvlášť ti z nás, kteří by vahou své hygieny byli schopni překročit limit hmotnosti zavazadel na tři pasažéry letadla. Je mnohem schůdnější předem počítat s nemalým množstvím skříní a šuplíků a vše mít přiznaně po ruce, než si nechat koupelnu designově čistou a být tak nucen běhat pro každou drobnost do vedlejších místností. Stejně tak je ošemetné ponechávat věci ležérně na poličkách, protože se z nich v ten moment stávají mistrné lapače prachu a dojem stylovosti koupelny je rázem ten tam.

Štítky:

koupelna Design
ab
ab
ab
ab
ab