Kategorie

DEJTE IGELITKÁM VALE S VYTŘÍBENÝM VKUSEM!

Kde jsou ty časy, kdy jsme si igelitové tašky s potiskem "renomovaných" značek schraňovali jako malý poklad. Dnes je "igelitka" fenomén namnoze vysmívaný a zavrhovaný. Zato síťovka se vrací do módy a textilní nákupní tašky jsou teď "IN".

Je na čase zbavit se igelitek

Igelitky jsou nevzhledné a varují před nimi nejen ekologové. Současný svět je jimi zaplaven: rozkládají se až tisíc let a ročně se jich rozdá asi sto miliard, přičemž průměrně jsou skutečně užívány po dobu pouhých několika minut. Není divu, že v oceánech plují ostrovy igelitek o rozloze celých států!
Síťovky od LUCIELATASCHEN: Aktuálně je můžete vidět a koupit na za dva týdny na přehlídce Code: Mode; foto: www.lucielataschen.com
Ať už jsou vaše motivy ekologické nebo se vám jen igelitky nelíbí, možností, jak je nahradit, je již mnoho. Jednou z nich je legendární síťovka, která se vrátila na výsluní spolu s oblíbeným retro stylem.

Síťovky jsou praktickým a módním hitem

Můžete si koupit síťovky ručně háčkované i strojově "pletené", různých velikostí a barev. Síťovka se dnes stává oblíbeným módním doplňkem. A ti, kteří módním diktátům nepodléhají, zase ocení její praktické vlastnosti. Síťovka je velmi skladná - složená v kabelce zabere místo asi jako kapesník, je elastická, takže pojme opravdu rozměrný nákup, konečně je velmi pevná a má vysokou nosnost: slovy autorky módních síťovek LucielaTaschen "sedm lahváčů".
Síťovky od LUCIELATASCHEN: Aktuálně je můžete vidět a koupit na za dva týdny na přehlídce Code: Mode; foto: www.lucielataschen.com

Textilní nákupní tašky

Jinou variantou chytré a vkusné náhrady igelitek jsou textilní nákupní tašky; často navržeté tak, aby se daly šikovně a snadno složit do malého, úhledného balíčku, který se vejde do kabelky či do kapsy. Například firma Stelton představila již roku 2009 novou nákupní tašku Shopper, která se hrdě hlásí ke kořenům skandinávského designu a současně šetří životní prostředí. V rámci jarní kolekce 2010 Stelton řadu Shopper obohatil o tři nové modely v aktuálních jarních barvách - pistáciové, champagne a fialové.
Nákupní taška Shopper od Stelton; foto: www.stelton.cz
Shopper je zajímavý svým designem, ale je především praktický. Taška je vybavena dutým plastovým uchem o kulatém průřezu, aby se nezařezávala do dlaně, když je plná, a dala se do ucha diskrétně složit, když jí zrovna není třeba.
ab
ab
ab
ab
ab