Kategorie

Cvičte doma a splňte svoje novoroční předsevzetí

Slíbili jste si, že v novém roce uděláte něco pro své zdraví a zlepšíte si kondici? Nemusíte nutně utrácet za výuku nebo vstup do posilovny. Všechno potřebné se vejde i k vám domů.

Malá, ale dobrá domácí posilovna

Břicho, bolest zad, únava, hrozná fyzička, špatný spánek, nedostatek pohybu. S těmito nepříjemnostmi se vypořádáte s trochou  cvičení. Necelá hodina pohybu dvakrát týdně dokáže zázraky. Když však nemáte prostředky anebo čas chodit do dalekého fitness centra,  jednoduše si zacvičte ve svém bytě.
 

Zařízení pro domácí tělocvičnu

K protahování a posilování jsou užitečné žebřiny, ty ovšem mohou znamenat větší investici. Levně se dají sehnat staré žebřiny z kterékoliv školní tělocvičny, které stačí jen obrousit a znovu natřít. Poté je připevněte ke zdi, kde nebudou překážet. Pořiďte si také karimatku a švihadlo. Ti, kteří se cítí dobře, se mohou odvážit pořídit dokonce i hrazdu. Nezapomeňte vytáhnout zpod skříně staré natahovací pružiny, mačkací kolečka a rezavé činky.

Zařízení do posilovny

Ze všeho nářadí, které jste objevili, utřete prach a pokud možno vše zkontrolujte, zda je zařízení v pořádku, ať si nepřivodíte úraz. Pokud nemáte činky, zajděte do většího obchodního centra či sportovní prodejny a kupte si nejlépe nakládací jednoručky. Možná, že vám postarší, ale stále kvalitní náčiní prodají i v některé posilovně.
 

Nezapomeňte při cvičení na zrcadlo

Pokud se řadíte mezi začátečníky, je dobré si opatřit nejen potřebnou literaturu, ale také zrcadlo. Právě v něm uvidíte, zda cvičíte dobře, zda se u některých cviků nekřivíte či nehrbíte. Pokud žijete v panelovém domě, ani tam není nemožné cvičit, jen myslete na sousedy, které může skákání přes švihadlo po večerech rušit.
 

Vyberte místo

V panelových domech si lze po domluvě se sousedy udělat posilovnu-tělocvičnu ve společném sklepení. Pokud máte dobré vztahy, můžete se složit na mnohé náčiní a pořídit si třeba i lavici s velkou nakládací činkou, která vám umožní cvičit kvalitněji a důrazněji. I když se investice do takového zařízení pohybuje v řádech několika tisíců korun, zřejmě vás vyjde levněji než roční permanentka do fitness centra.
 
Zacvičit si můžete, kdy sami chcete, a nejste odkázáni na otevírací hodiny či svátky, kdy je většinou komerční sportoviště zavřeno.
 
ab
ab
ab
ab
ab