Kategorie

Co všechno vás při rekonstrukci bytového jádra čeká

Rozhodli jste se upravit a renovovat starší byt? Výborně! Je však jisté, že to bude hodně práce. A právě rekonstrukce samotného bytového jádra je s největší pravděpodobností to, čím začnete.
Rekonstrukce bytového jádra trvá zhruba 10 dní. Je však možné stihnout to i za 6. V takovém případě je nezbytné dopředu důkladně naplánovat každý krok. Musíte si domluvit řemeslníky, uvolnit prostory a také zajistit odvoz sutě a odpadu tam, kde bude moct být ekologicky zlikvidován (zajistit odvoz může i samotná firma, která vám jádru bude rekonstruovat). Nyní si projděme, jak taková rekonstrukce bytového jádra vlastně probíhá. Co všechno je vlastně třeba udělat – a v jakém pořadí?
  • Začneme bouráním. Nejprve je třeba dosavadní bytové jádro vybourat. Suť se musí odnést a odvézt. Na místo je také třeba dopravit tvárnice, kterými se jádro vyzdí.
  • Příčky jsou vyzděny a ukotveny montážní pěnou.
  • Dále je třeba začistit příčky a otvory v nich. Také se musí připravit nové rozvody vody a odpadů. Následně se dodělá elektroinstalace a zavede vzduchotechnika. Zdivo zpevníme mřížkovou (armovací) tkaninou.
  • Poté je ještě třeba obrousit případné nerovnosti mřížkové tkaniny. Také se provádí omítnutí a proběhne příprava na obklady. V této fázi jsou také vyrovnány podlahy použitím nivelační hmoty.
  • Nyní je čas na obložení stěn jádra a pokládku dlažby. Poté se dodělají spáry a případně se mohou instalovat sádrokartonové stropní desky.
  • Poslední velkou akcí je vana nebo vanička sprchy a související obkladačské práce. Jsou také vyspárovány zbývající spáry a dodělány menší práce kolem záchodu i vany.
  • Nyní je hotovo. Zbývá už jen uklidit. Nové jádro je připraveno sloužit!
Dobře naplánovaná rekonstrukce bytového jádra vám klidný spánek nevezme. Aby rekonstrukce proběhla hladce, zdárně a rychle, je důležité vše promyslet. Pamatujte, že každé rozhodování na poslední chvíli může rekonstrukci prodloužit.
ab
ab
ab
ab
ab