Kategorie

Co všechno můžete svěřit myčce?

Některé tipy se vám budou zdát překvapivé, jiné logické, ale věřte nám: Všechny tyto věci se skutečně dají úspěšně umýt v myčce nádobí.

Lopatka na smetí

Pokud nepatříte mezi těch pár lidí, kteří používají lopatku kovovou, můžete plastové náčiní na zametání s klidem svěřit myčce. Rozumí se samo sebou, že bude lepší dát s lopatkou do myčky namísto nádobí další podobné úklidové předměty.

Gumáky

Pokud vaše holínky nemají textilní stélku, případně ji mají, ale vyjímatelnou, pak nic nezkazíte, když je dáte do myčky.

Misky pro domácí mazlíčky

Plastové misky na vodu či granule pro psa, kočku nebo jiné podobné zvíře se samozřejmě dají umýt v myčce.

Nástavce na vysavač

Tyto nástavce obvykle bývají celoplastové, případně mají jenom malé textilní proužky. Každopádně by měly myčkou projít bezpečně.

Miska na mýdlo

Taky tak zbožňujete drhnutí mýdlových usazenin z keramické nebo plastové misky, do které mýdlo ukládáte? Žádný problém. Přidejte misku k příští várce nádobí.

Sportovní náčiní

Většina sportovních pomůcek je vyrobena z plastu, případně zcela potažená plastem. Pokud se tedy vaše sportovní náčiní do myčky vejde, můžete je čistit tímto způsobem.

Talíř z mikrovlnky

Jak často čistíte skleněný otočný talíř, kterým je vybavena vaše mikrovlnná trouba? A napadlo vás někdy, že jej nemusíte drhnout, ale stačí jej vložit do myčky?

Plastové kartáče a kartáčky

Z těchto pomůcek se nečistoty dostávají poměrně těžko, a přitom je tak jednoduché svěřit je myčce. Vodní trysky už se postarají o důkladnou očistu.

Malé krabice a koše na odpadky

Máte například v koupelně blízko umyvadla malou plastovou dózu s víkem na drobný odpad, případně používáte plastové dózy na ukládání hygienických potřeb? Jednou za čas je nezapomeňte dát do myčky.

Závěsné koupelnové poličky

Drátěné poličky, které se v koupelně věší na háček ve zdi, jsou vyrobeny tak, aby odolávaly vlhku i přímému kontaktu s vodou. Proto by měly bez problému přečkat jeden cyklus v myčce.

ab
ab
ab
ab
ab