Kategorie

Co vaše koupelna, je dost "trendy"?

Na letošním art & interioru byly opět k vidění vychytávky všeho druhu. Na své si přišel i ten, koho zajímají inovace v oblasti koupelen.

Dešťové nebe „za pusu“

Zařízení, které udělá z vaší nudné koupelny park relaxace, oddechu, ale i zábavy, začali na veletrzích nabízet i české společnosti. Jejich cena se přitom od těch zahraničních výrazně liší. Kvůli instalaci dešťového nebe nemusíte bourat dům, ale odstranění obkladů se nevyhnete. Systém je poměrně jednoduchý a nevyžaduje příliš velký zásah. Celá instalace zabere řemeslníkům jeden den (bez položení nových obkladů). Výrobci a především designéři doporučují instalaci dešťového nebe do prostoru. To znamená, že nebudete při cestě pod padající kapky překračovat stěnu vanové nádržky nebo dokonce celé vany. Do prostoru pod dešťovým nebem by jste zkrátka měli vstoupit třeba rovnou z obýváku nebo ložnice jen tak jakoby mimochodem…. Kvalitní dešťové nebe koupíte v průměrné velikosti zhruba za 60 000,- Kč (s novými obklady a montáží se vejdete do 100 000,- Kč). Alternativou může být také dešťová sprcha, kvůli které nemusíte bourat koupelnu, a vyjde vás podstatně levněji. Efekt z požitku sprchování pod dešťovým nebem ale nenahradíte.

Tuzemští výrobci výrazně srazili cenu za sprchu nazývanou "dešťové nebe". Foto: Ladrach Holzbau

Nekonformní chrliče

Další věc, která by neměla v žádné IN-koupelně chybět. Na rozdíl od dešťového nebe si může tento malý luxus dovolit i průměrně vydělávající Čech. Ploché chrliče vody, jejichž šířka může dosáhnout i desítek centimetrů, jsou opravdu efektní alternativou klasické baterie. I V tomto případě budete muset při instalaci odstranit kachličky, ale zásah nebude tak drastický. Šikovný řemeslník zvládne celou demontáž, montáž a položení obkladů za dopoledne a večer si už můžete užívat pohledu na silný proud vody, který poteče do vany jako z pramene v japonských horách. Chrlič nad vanou o šířce zhruba 15 centimetrů pořídíte zhruba za 13 000,- Kč

Double umyvadlo od firmy Villeroy and Boch pořídíte bez skříňky za zhruba 25 000,- Kč

Umyvadlo pro dva

Dvojité umyvadlo, resp. dvě umyvadla spojená v jedno vedle sebe už jste určitě viděli nebo jste přímo jeho majitelem. Novinkou je ovšem umyvadlo, u které nestojí dva lidé vedle sebe, ale naproti sobě. Takto spojená umyvadla tedy mají čtvercový tvar a jejich spojovacím doplňkem může být spodní vyklápěcí skříňka ze dřeva. Výhodou může být úspora místa v koupelně, ale také např. to, že máte partnera nebo třeba dítě při ranní hygieně pod dohledem. Nejdůležitější motivací ke koupi tohoto umyvadla je ale fakt, že působí efektně a je zajímavým a u nás zcela netradičním oživením každé koupelny.
ab
ab
ab
ab
ab