Kategorie

Co vás čeká, když si objednáte profesionální úklid?

Úklid domácnosti bezesporu nepatří mezi činnosti, které by její členové vyhledávali, opak je pravdou. Pokud vám vaše pracovní nasazení či jiné důvody brání úklid domu zvládnout, nastává čas poohlédnout se po službách profesionálů.
 

Úklid je služba jako kterákoli jiná

Historie podnikání úklidových společností v naší zemi je poměrně dlouhá. Ještě nedávno se spíše specializovaly na služby spojené s úklidem podnikatelských a administrativních objektů, protože poptávka po úklidu domácností hlavně z důvodu jistého ostychu jednoduše nebyla. Ostych ale není vůbec namístě. Některé činnosti, mezi něž například patří odstraňování skvrn a nečistot z citlivých povrchů, je lepší přenechat profesionálům se zkušenostmi a moderní technikou. Vaší neodbornou prací a použitím nevhodných prostředků si můžete způsobit daleko větší škodu. Pokud jste ochotni za úklid své domácnosti zaplatit, nemusíte mít vůči sobě žádné výčitky, je to služba jako kterákoliv jiná. Možná namítnete, že v našich končinách je to nezvyk, kterým nadzvednete ze židle nejednoho souseda. Faktem ovšem zůstává, že ve vyspělých zemích je využívání těchto služeb zcela běžné.

Široká nabídka

Aktuální nabídka úklidových služeb pro domácnosti je pestrá a díky rostoucí poptávce se neustále zvyšuje. Téměř v každém větším městě již najdete specializovanou firmu, která bude schopna splnit vaše požadavky na úklid domácnosti. Úklidovou firmu si samozřejmě nemusíte zvát na úklid triviálních věcí, za úvahu stojí možnost využití jejich služeb na nejtěžší, nejnebezpečnější a časově nejnáročnější úklidové práce. Jedná se zejména o mytí oken, čištění koberců, čalounění, žaluzií, radiátorů a podobně.

Kde a jak vybírat úklidovou firmu?

O nabídce úklidových služeb se nejvíce dozvíte z jejich propagačních letáků, anebo využijte informace z internetových stránek. Je pravidlem, že zavedené společnosti na nich uvádějí nejen přehled služeb, cen a základní kontaktní informace, ale dozvíte se i něco o historii a používaných technologiích. Při konečném výběru mohou důležitou roli sehrát i reference na úklidovou firmu od kolegů či známých. Nezapomeňte, že při objednávce úklidových prací byste měli požadovat deklaraci pojištění proti případným škodám způsobeným na vašem majetku. Vodítkem k posouzení kvality nabízených služeb může být skutečnost, že firma je držitelem certifikátu kvality ISO. Pokud jste byli při výběru úklidové společnosti úspěšní, navštivte s jejich pracovníkem vaši domácnost a na místě samém zadejte objednávku úklidu a specifikujte rozsah prací, které požadujete provést. Zároveň se dohodněte na ceně. Praxe ukazuje, že lidé ve snaze ušetřit finanční prostředky využijí pouze některých nabízených služeb. Vždy si ale dobře rozmyslete, zda zadání kompletního úklidu domu nebo bytu nevyjde v konečném součtu levněji než jednotlivé práce. Objednávku zadejte v dostatečném časovém předstihu. V opačném případě riskujete, že firma vám sice bude chtít vyjít vstříc, ale na práci najme méně zkušené zaměstnance nebo brigádníky. S odvedenou prací pak nemusíte být příliš spokojeni. Zřejmou výhodou je objednání služby na konkrétní pracovní den v týdnu. Práce objednané na víkendové dny se obvykle účtují s výraznou přirážkou. Předem se seznamte s pracovníkem, který bude úklid provázet, a pokud vám bude připadat nedůvěryhodný, raději jej odmítněte.

Když není času nazbyt

V současnosti přibývá lidí, které představa víkendu tráveného v přítomnosti uklízecích pomůcek děsí. Po vyčerpávajícím pracovním nasazení během týdne chtějí víkendové dny odpočívat a věnovat se svým zálibám. Jindy je zase na překážku zdravotní stav majitele domácnosti. Výjimečně se dá úklid domácnosti přesunout na jiný termín, dříve nebo později ale zjistíte, že potřebujete radikálnější řešení – najmout si právě úklidovou službu. Čas ukáže, že vaše náklady byly vykompenzovány volným časem, ve kterém se můžete věnovat rodině či odpočinku.

ab
ab
ab
ab
ab