Kategorie

Co mají společného křišťálové lustry a láska na první pohled?

Co mají společného křišťálové lustry a láska na první pohled?
Křišťálový lustr - symbol úspěchu a vytříbeného vkusu. I vy si plánujete svůj interiér ozdobit tímto skvostem? Čtěte pečlivě. Poradíme vám pár tipů, které vám pomohou se správným výběrem.

Co znamená, když máte doma křišťálový lustr

Úžas, obdiv a někdy i závist - všechny tyto pocity dokážou křišťálové lustry v lidech vyvolat. Dokázaly to vždy. Už před mnoha a mnoha lety si šlechtické rody svá obydlí zdobila právě křišťálovými lustry. Nejen, že jim stylově zdobily interiér, ale také umocňovaly jejich postavení ve společnosti. Dnes existuje spousta jiných způsobů, jak lidem okolo ukážete, že se vám daří - pěkný dům, luxusní auto, drahá dovolená. Koho by dnes zajímal křišťálový lustr? Přece nás samotné. Dnes si lidé křišťálové lustry pořizují z jednoho prostého důvodu - zbožňují čistou krásu.

Jak si správně vybrat

Při výběru křišťálového lustru mají hlavní slovo vaše emoce. Líbí se vám? Je to stejné jako s láskou na první pohled - hned poznáte, když je to ono. Záleží však na mnoha dalších faktorech, jestli já vám vybraný lustr souzený. Zvažte ještě tato kritéria:

  • Cena - kolik jste ochotni do křišťálového lustru investovat?
  • Velikost – vejde se vám do místnosti?
  • Tvar - odpovídá jeho tvar zbytku interiéru?
  • Styl - bude korespondovat se stylem ostatních věcí?
  • Zvládne dostatečně prosvětlit daný prostor?
  • Barva - čirý lustr ladí s interiérem vždy, barevný jen někdy.

Zásady pro vhodné umístění

A teď přijde na řadu trocha logického uvažování. Možná už sníte o tom, jak se váš nový křišťálový lustr lehce pohupuje ve vstupní hale, ale pozor. Lustr by měl viset přibližně 190-197 cm nad podlahou. Myslete na to, ať vám do něj vaše návštěvy nenaráží hlavou. Moc by je to nepotěšilo a ani vás ne. V případě, že se lustr chystáte umístit nad stůl nebo třeba nad klavír, platí jiná zásada - může se pohybovat někdo okolo 170 cm nad podlahou. To nejdůležitější už víte. Inspirujte se proto na stránkách Profisvitidla.cz, kde najdete velkou nabídku opravdu pěkných kousků.

ab
ab
ab
ab
ab