Kategorie

Co dělat proti pachům z vaření

Dobré jídlo miluje asi každý, ale urputný odér z jídla, který se někdy po vaření drží v bytě, už nám takovou radost nedělá. Dodržujte několik základních pravidel a nebudete s ním mít problém.

Chraňte oblečení a textilie

Neznamená to samozřejmě, že byste měli vařit nazí. Zkrátka pamatujte na to, abyste pozavírali všechny dveře do ložnice, šatny, obývacího pokoje nebo jiné místnosti s oděvy či polstrovaným nábytkem. Pokud v kuchyni občas necháváte koš s prádlem k vyžehlení nebo přímo sušák, nezapomeňte je před vařením odnést. Tento bod je zároveň jedním z největších argumentů proti dnes tak oblíbeným kuchyňským koutům, které volně navazují na obývací část.

Průvan pachy zažene

I v chladnějším období je rychlé intenzivní větrání dobrý nápad. Pokud to dispozice vašeho bytu dovoluje, otevřete okna na protilehlých stranách domu a vytvořte průvan, který veškeré nevítané pachy vyžene ven a nezbude po nich téměř ani stopa.

Neotálejte s nádobím

Mytí nádobí není asi pro nikoho oblíbeným koníčkem, nicméně jestli chcete, aby váš domov zase brzy svěže voněl, špinavé nádobí v kuchyni prostě nechat nemůžete. To znamená nejenom umýt všechny hrnce, pánve a talíře, ale také otřít pracovní nebo varnou plochu a vyhodit všechny obaly od potravin, které jsme k vaření používali.

Koření byt provoní

V případě, že trocha závanu pořád zbývá a vy jej potřebujete eliminovat, zkuste některý z triků, jak rychle pohltit pachy. Můžete například v menším kastrůlku povařit svoje oblíbené koření, jako je hřebíček nebo skořice, případně přidat trochu kůry z citrusů. Výsledná vůně pach z vaření opravdu doslova pohltí, takže se nemusíte bát, že byste jenom jeden silný odér přebíjeli jiným.

Pořád nestačilo?

Pokud to stále není úplně ono, pokračujte v pravidelném větrání a na noc zkuste další trik: Nechte na kuchyňské lince misku s octem, sodou nebo kávovými zrny. Všechny tyto látky jsou známé svojí schopností pohltit pachy. Spolu s ostatními metodami by tento tip měl výrazně urychlit cestu k voňavější kuchyni.

ab
ab
ab
ab
ab