Kategorie

Chytrý bojler vám může ušetřit tisíce

Chytrý bojler vám může ušetřit tisíce
(komerční sdělení) Chytré bojlery jsou již součástí standardní nabídky výrobců a jejich smysl je jediný – ušetřit energii a finance za ohřev teplé vody.

Základem chytrého bojleru je elektronický termostat s nabídkou programů ohřevu vody. Ohřev tak neprobíhá jako u běžného ohřívače trvale, ale jen tehdy, když teplou vodu skutečně potřebujete.  Jezdíte o víkendu na chatu? Proč potom platit za ohřev teplé vody, když nejste doma? Ty nejvyspělejší systémy se dokonce naučí váš životní styl, což je systém, který vede k nejvýraznějším úsporám. Během provozu tyto ohřívače sledují odběr horké vody a přizpůsobují mu pak vlastní režim ohřevu s ohledem na vaše zvyklosti. Přitom se nemusíte bát nenadálých situací, protože systém vždy počítá s rozumnou rezervou.  Samozřejmostí je možnost napojení na přívod levnější elektřiny HDO a další funkce jako ochrana proti zamrznutí vhodná například v provozu v rekreačním zařízení.

Tradiční výrobce ohřívačů vody DZ Dražice provedl testování a srovnávací měření s velmi zajímavými výsledky. Oproti běžnému ohřívači naměřil roční úspory od 1 400 do 1 700 Kč, což představuje 25 až 37 % oproti běžnému bojleru. Podrobnější údaje najdete v tabulce níže. Informace o chytrých ohřívačích najdete na stránkách výrobce.

ab
ab
ab
ab
ab