Kategorie

Centrální vysávání - vysávací systémy budoucnosti

Centrální vysávací systém BVC svým sacím výkonem (začíná od 600 airwattů) dokonale odstraní i malé mikročástice z vláken koberců, čalouněného nábytku, také ze spár plovoucí podlahy a dlažby ve Vašem bytě, domě, hotelu nebo kanceláři, a odvádí přefiltrovaný vysátý vzduch mimo budovu. Podstatně zlepšuje kvalitu vzduchu v užívaném prostoru a zabezpečuje zdravější životní prostředí.
 

Centrální vysávání je součástí koncepce zdravý domov

Zdravější bydlení díky čistému vzduchu! Centrální vysávání je Ideální pro malé děti, nemocné, alergiky a astmatiky. Centrální vysávání je pro všechny, kterým zdravé životní prostředí není lhostejné. Vyžeňte ze svého domova roztoče a další mikroorganismy efektivně a natrvalo.

Na jakém principu centrální vysávání funguje

Nasátý prach je z obytného prostoru odveden potrubím v podlaze a stěnách přímo k sací jednotce ve sklepě, nebo v garáži, a tam se hromadí v zásobníku. Přefiltrovaný vzduch je dále odveden potrubím ukončeným výfukovou klapkou na fasádě objektu do venkovního prostoru. U běžných „tahacích a mobilních“ přístrojů je vysátý vzduch z vysavače – který i přes náročnou filtrační techniku stále obsahuje značné množství mikroprachu – odváděn přímo zpět do obytného prostoru. Navíc vyfukovaný vzduch svým pohybem a tlakem zdvihne z podlahy a nábytku do prostoru právě ty částice prachu a roztoče, které nejvíc škodí našemu zdraví.

Systém centrálního vysávání BVC se skládá z následujících častí:

1. Centrální sací jednotka

Centrální sací jednotka je zpravidla umístěná ve sklepě,  garáži, technické místnosti, skladě nebo v komoře. Od sací jednotky je vysátý vzduch odveden do venkovního prostoru. Přístroj je připojený kabelem a zástrčkou k elektrické síti.

2. Sací potrubí a tvarovky

Sací potrubí  spojuje centrální sací jednotku se sacími zásuvkami v jednotlivých podlažích.

 

3. Sací zásuvky

Sací zásuvky slouží jako spojovací prvek mezi pevně instalovaným sacím potrubím ve stěně a mobilní sací hadicí v obytném prostoru. Sací zásuvky jsou opatřené víčkem, které utěsňuje potrubí gumovým těsněním. Protože systém je spuštěn až po zasunutí hadice do sací zásuvky, je možné uzávěr bez námahy otevřít. Když se pokusíte otevřít víčko u některé jiné sací zásuvky po uvedení zařízení do provozu, zjistíte, že účinek sání ho udržuje pevně uzavřený, a tím nedovolí přístup jiného vzduchu.

sací zásuvky

4. Sací hadice

Standardní délka sací hadice je 6, 7.5, 9, 10, 12, metrů a při vysávaní se zasune do sací zásuvky. Kovový kroužek na konci sací hadice spojí dva kovové kontakty v sací zásuvce a uvede tak do chodu sací turbínu centrální jednotky. Doporučuje se  používat komfortní hadice, u kterých můžete sací jednotku zapnout vypínačem na rukojeti hadice. Speciálně pro sací jednotky BVC je možné použit sací hadici s ovládáním výkonu sací jednotky na rukojeti hadice.

5. Příslušenství

Na druhý konec sací hadice se nasazuje teleskopická tyč a části příslušenství. Vybrat si můžete  mezi různými kartáči a dalšími díly příslušenství. Od kartáčů na hladkou podlahu přes hubice na koberce až po kartáč na zvířecí chlupy – pro každý typ údržby to správné příslušenství.

Co je výhodou centrálního vysávání?

Sací jednotky BVC jsou důkladně hlukově izolované! Tím, že centrální jednotka je umístěna mimo obytnou část (ve skelpě či garáži) při vysávání není sylšet žádný hluk. Můžete tedy sledovat televizi nebo telefonovat.  Hluk je totiž tlumen tlumičem hluku, který snižuje veškerý hluk při vysávání. Centrální vysávání je tedy výhodné zejména pro rodiny s malými dětmi, zvířaty nebo pro nemocné, které vysávání ruší.

 

  • Pohodlné  vysávání také pro handicapované osoby

Jednoduchým zasunutím hadice do sací zásuvky ve stěně můžete začít. Na každý zastrčený kout Vašeho domu postačí 9 metrů dlouhá hadice. Stropy pokojů, vysoké stěny, lustry a jiná vzdálená místa jsou lehko dosažitelná jednou rukou. Ovládání centrálního vysavače BVC je lehké i z invalidního vozíku.

  • Údržba je jednoduchá, téměř žádná

Centrální vysavač údržbu téměř nepotřebuje.Všechny modely sacích jednotek  jsou totiž  vybavené technikou mikro-vláknových filtrů s automatickým oklepávaním a navíc je u těchto agregátů možnost mechanického oklepu filtru. Pouze 1 až 2 krát za rok vyprázdníte nádobu na prach, filtry nemusíte vyměňovat ani čistit. V nádobě na prach jsou vloženy igelitové sáčky s uzávěrem, což je velice hygienické.

  • Centrální vysávání je bezpečné

Centrální vysávací systém s napětím 24 V je bezpečný systém pro děti.Ostré kolínko za sací zásuvkou 90° zabrání ucpání sacího potrubí jakýmkoliv předmětem.  Vysáté šperky nebo jiné cennosti je možné bez problémů vytáhnout z nádoby na prach.

Montáž systému centrálního vysávání BVC je velmi jednoduchá

Postup je stejný, ať jde o zděnou stavbu nebo o dřevěnou konstrukci. Rozvod sacího potrubí od sací zásuvky k centrální jednotce by měl být co nejjednodušší a nejkratší, bez zbytečných oblouků a odboček.  Vertikální vedení  je nejčastěji vedeno středem domu, v suterénu (nebo garáži a pod.) horizontálně pod stropem k centrální jednotce na obvodové zdi. Od centrální jednotky vede potrubí o průměru 100 mm pro odvedení přefiltrovaného vzduchu přes stěnu suterénu nebo garáže do venkovního prostoru. Klapka na konci tohoto potrubí (na fasádě domu) se otevírá sama pouze při uvedení zařízení do provozu a uzavře se po ukončení vysávání. Centrální sací jednotka BVC a sací zásuvky jsou propojené 24 – voltovým kabelem, aby se po zasunutí sací hadice do sací zásuvky zařízení spustilo.U komfortních hadic je na rukojeti hadice umístěn  vypínač nebo plynulá regulace výkonu motoru sací jednotky. Potrubní díly se navzájem spojují speciálním lepidlem. Toto lepidlo vyvolá chemickou reakci, která konce potrubí a tvarovek navzájem propojí. Tím se části potrubí nejen navzájem pevně spojí, ale dosáhne se i absolutní vzduchová těsnost.

Kolik stojí zařízení pro centrálního vysávání

Kompletního systém centrálního vysávání i s instalací lze pořídit od 30 000.-Kč.

Foto, info:BVC s.r.o. - Centrální vysávání, www.bvc-centralnivysavani.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab