Kategorie

Bydlení ve velkolepém stylu

Nadčasový a decentně elegantní. I tak by se dal charakterizovat rodinný dům, který vznikl z typového projektu, upraveného podle individuálních požadavků.
Budovat nový domov není jednoduché. A to zejména tehdy, když jste konfrontováni se dvěma různými světy, o kterých si myslíte, že se nedají spojit. Představte si, že již delší čas koketujete s myšlenkou nového domova a nakonec se rozhodnete pro typový rodinný dům. Projekt se vám líbí, ale chtěli byste rozšířit jeho obytnou plochu. Mnoho lidí se u tohoto bodu zastaví a nechá své sny v oblacích, protože se domnívají, že typové projekty jsou předem dané a s ničím se už nedá pohnout. To ale není pravda.

Individuální typový dům

Dodavatel vybrané dřevostavby respektoval individuální požadavky, a k původnímu projektu navrhnul přístavbu, která nejenom rozšířila obytnou plochu, ale celou realizaci zatraktivnila. Majitelé dřevostavby můžou také ocenit její flexibilitu. Dům totiž nabízí různé varianty bydlení, od samostatného fungování obou částí, až po využití dispozicí přízemního podlaží jako jednopodlažního domu.
Pro koupi bytu či domu můžete využít úvěr Nízká hyposplátka od Raiffeisen stavební spořitelny. Čekejte bezkonkurenční úrok úvěru 3,5% p.a. Přitom měsíční splátka milionového bytu bude činit 5 750 korun! Zde se dozvíte více

Dům s přívlastkem nízkoenergetický

Výstavba dřevostavby byla realizovaná formou montáže z předem vyrobených velkoplošných stěn, které byly dodány společně s termofasádou, osazenými okny a dveřmi. Základním konstrukčním prvkem stěn jsou výběrové masivní profily ze dřeva, vysušené a čtyřstranně ohoblované. Rovnost stěn zabezpečuje použití dřeva napojovaného na délku  tzv. nekonečným vlysem. Stavební systém se vyznačuje výtečnými parametry, dům lze proto považovat za nízkoenergetický.

Světlo pro prostor i teplo

Ke specifickým částem domu patří určitě fasáda. Tvoří ji modřínový horizontální obklad a cementovláknité desky. Zajímavé je také řešení spojení staveb. Je jím jakýsi prosklený komunikační krk. Vnady skla jsou dále využity při atypovém řešení oken. Velké prosklení opticky prostor zvětšuje a zároveň nabízí přímý kontakt se zahradou a okolím. V domě je tak dostatek přirozeného světla, přičemž v zimním období přinášejí skleněné  plochy tepelné zisky  -  teplo ze slunečního záření. Naopak proti přehřátí jsou praktické vnější rolety s hliníkovými lamelami, kterými se dají okna zastřít.

Efektivně a ekologicky

Vytápění domu je zabezpečeno elektrokotlem s ekvitermním čidlem. Regulační jednotka řídí vytápění podle vnější teploty. Sluneční kolektory na střeše předvytápějí užitkovou vodu pro vytápění a také pitnou vodu do elektronického bojleru. Přízemí je vybaveno podlahovým vytápěním a konvektory pod okny, ve druhém podlaží  jsou radiátory. V koupelnách jsou zase v podlahách zabudované elektronické rohože a na stěnách žebříkové radiátory. Součástí obývací místnosti je krb s tradičním obložením, ale v moderním designu. Aby toho nebylo málo, celý prostor je vybaven decentrálně řízeným větráním,  který zajišťuje stálý přísun čerstvého vzduchu. Nezaostává ani strukturovaná kabeláž, která umožňuje rozvody různých typů dat (TV, PC, telefon, AV, rádio).

Vypínače pod klikou

Ve druhém podlaží je nainstalováno bezdrátové ovládání světel. Kdybyste vypínače hledali klasicky na stěně, máte smůlu! Všechny jsou totiž umístěné v kování dveří pod klikou, takže pro rozsvícení i zhasnutí světel stačí střídmý dotyk prstu pod klikou. Všechna světla se dají ovládat jedním přenosným kapesním ovladačem. V každé místnosti se také nachází přenosný vypínač, což umožňuje manipulaci světla ze stolu nebo z postele.

Zvítězila nadčasová neutralita

O realizaci interiéru se od A do Z  postaral zkušený architekt. Ten na základě vzhledu domu i jednotlivých požadavků jeho obyvatel zvolil nadčasovou neutralitu. Nevtíravý, čistý a především moderní styl zařízení bude majitele domu plně uspokojovat několik let. Navíc zvolená kombinace jednotlivých prvků a jejich uspořádání zvýrazňují velkorysost prostoru a dostatek přirozeného světla, které místnosti nabízejí. Interiér dřevostavby o dispozičním řešení 6 + 1 je zařízený v jednotném, harmonickém  stylu. V přízemí se nachází obývací místnost, jídelna, kuchyň, pokoj pro hosty, koupelna, toaleta, šatna a technická místnost. Srdcem této části domu je obývák. Ten je propojen s jídelním koutem a kuchyní. V interiéru dominuje červená barva, která prostor  vysloveně nabíjí energií a zároveň skvěle kontrastuje s neutrální šedou. Kuchyň je vybavena kuchyňskou linkou Sykora. Součástí zařízení jsou vestavěné spotřebiče značky Siemens. Zajímavým prvkem je lesklá hladká dlažba Taurus, která zvýrazňuje moderní a jednoduchý ráz místnosti a zároveň ji opticky zvětšuje. Šedá barva dlažby je výhodná i s ohledem na údržbu.
Produktové a materiálové řešení celého domu bylo vybrané za pomoci slovenské architektky Simony Brezované. Nábytek značky Larix v materiálovém provedení kov, dřevo a textil zapadají do celkové koncepce domu. Sedací souprava je z kůže, v kombinaci s krbem dodává této části domu reprezentativní honosnost.

Světlé barvy navozují pocit klidu

Další zastávkou je pokoj pro hosty . Zde převládá narozdíl od obývací části domu klidná atmosféra. Modrá a vanilková v kombinaci se světlým dřevem působí vyváženě a nabádají k zasloužené relaxaci po namáhavém dnu. Atmosféru soukromí umocňuje i to, že místnost se nachází v přistavené části domu. Přízemí a druhé podlaží jsou propojené otevřeným nerezovým schodištěm s dřevěnými stupni.  Na druhém podlaží se nachází ložnice rodičů, dva dětské pokoje, pracovna, dvě komory, koupelna a galerie. Podlaží je doplněno dvěma malými terasami o průměrné rozloze 3 m2. Už na první pohled je vidět, že poschodí dýchá soukromím jednotlivých členů rodiny. Zařízení dětských pokojů je přizpůsobeno věku dětí a navrženo tak, aby se s ním dalo dobře manipulovat. Oba pokoje poskytují dostatek prostoru na hru, odpočinek i školní povinnosti. Jsou zařízené sektorovým nábytkem ze dřeva, který disponuje dostatkem úložných prostor. Bezpečnost je zajištěna protiskluzovým kobercem, systémem elektroinstalace a pochopitelně hladkým provedením a uspořádáním nábytku.

Síla kontrastu

Za zmínku stojí také koupelna, která je podobně jako obývací část v šedém provedení, s výraznými červenými doplňky. Koupelna je vybavena dvěma umyvadly, bidetem a toaletou Lyra a akrylátovou vanou s nástěnnou pákovou baterií. Neutralita šedého obkladu nechává dobře vyniknout nerezovým doplňkům a „náladovému“ osvětlení, které je ve formě bodových svítidel zabudované v podlaze vedle vany. Atmosféra svítidel připomíná romantické koupaní při svíčkách.

Přírodní závlaha

Součástí domu je zahrada, která je zabezpečena automatizovaným závlahovým systémem. Systém se nachází u domu a využívá dešťovou vodu stečenou do předem připravené jámy. V případě sucha se systém přepne na zdroj ze studně, případně na tzv. systém vodovodních řadů. Přesvědčili jsme se o tom, že také typová dřevostavba může být přizpůsobena individuálním nárokům a disponovat těmi nejmodernějšími technickými vymoženostmi , které zachovávají velkorysost prostoru a zároveň šetří přírodu...
Realizace: Stavba – společnost Atrium, Česká republika Interiér -  Ing.  arch. Vlastimil Mulač, ateliér Mulén Praha
ab
ab
ab
ab
ab