Kategorie

Bidet v koupelně: Určitě, nebo ani náhodou?

Bidet v koupelně: Určitě, nebo ani náhodou?
S trochou nadsázky se dá říci, že se svět dělí na dvě půlky – na ty, co si bez bidetu koupelnu nedokáží ani představit, a na ty, co je pro ně bidet jen zástavba volného prostoru.

Pravdou je, že bidet v současné době zažívá skutečné znovuzrození. Stále více zákazníků si při stavbě nebo rekonstrukci koupelny vyhrazuje prostor právě pro bidet, většinou vedle toalety. Co je tedy lepší? Mít a mýt, či nemít a nemýt?

Výhody bidetu jsou asi jasné, jedná se o bezdotykové očistění po vykonání potřeby, je tedy vysoce hygienické a můžeme ho vnímat jako prevenci proti bakteriálnímu onemocnění. Stejně tak je skvělá pro lidi trpící nemocemi v dolní oblasti.

Naopak tou nejzákladnější nevýhodou je jednoznačně prostor – jakmile máte malý byt, vaše koupelna pravděpodobně obří nebude, proto i malým bidetem zaberete prostor, kam byste mohli dát třeba daleko praktičtější skříňku na ručníky či toaletní potřeby.

Sprchovací toaleta

Pokud ovšem jste zastánci bidetu, ale nemáte ho kam dát, zkuste si pořídit tzv. sprchovací toaletu. Pouhým stisknutí tlačítka máte zajištěný pocit čistoty a svěžesti. Sprchovací toaleta s integrovanou sprchou je jednoduše řečeno – řešení dva v jednom. Navíc tím zajišťujete šetrný přístup k životnímu prostředí. Je samozřejmě možné, že tato vymoženost vás vyjde na víc než klasický záchod a bidet, ale pokud to není problém, proč ne. Více si můžete přečíst třeba tady

Jak bidet vybrat?

Pokud jste se nakonec pro bidet rozhodli, je samozřejmě pár parametrů, kterým byste měli věnovat pozornost. Pokud máte bidet a záchod umístěn vedle sebe, ideální vzdálenost mezi nimi je 60 centimetrů. Co se týče samotné nabídky, je podobná jako u toalet – vybrat si můžete mezi závěsným nebo stojícím, toto uvážení je jen na vás. Dále se rozhodujete mezi tím, zda chcete bidet obyčejný s klasickým kohoutkem, sprškou nebo s elektrickými vymoženostmi.

 

Přečtěte si také náš další článek, kde najdete inspiraci, jak vybavit svou koupelnu

ab
ab
ab
ab
ab