Kategorie

Barvám dveře otevřeny

Barvám dveře otevřeny
Někdy se stane, že své původní plány úplně změníte. Tak jako majitelé podkrovního bytu, kteří se nejdřív přikláněli ke konzervativnímu stylu bydlení. Rozumný zásah architekta je však přesvědčil o opaku. Byt se postupně oblékl do sice promyšleného, ale hravého stylu, ve kterém kralují barvy…

Pod vlivem šťastných hvězd

Rekonstrukce podkrovního bytu v novostavbě, vyžadovala od začátku promyšlené řešení. Právě z tohoto důvodu byl k realizaci přizván profesionální architekt, který z anonymního prostoru mezi šikmými stěnami vykouzlil působivý domov, dýchající nadčasovostí a životem.
Rekonstrukce byla od začátku pod vlivem šťastných hvězd. Díky původním dispozičním změnám, se do celkové koncepce bytu nemuselo zasahovat. Změna interiéru byla odstartována výměnou podlahy. Do vstupních prostor byla vybraná neutrální dlažba v přírodním tónu, která byla doplněná výraznou barvou stěn.
Původní PVC v obývacím pokoji a v kuchyňské části, bylo nahrazeno světlou dlažbou před kuchyňskou sestavou a dřevěnou podlahou.

Od klasiky k moderně 

Potom přišla na řadu kuchyň. Tak jako u všeho ostatního, majitelé nejdřív uvažovali o lince v klasickém stylu. Nakonec však zvítězila nadčasovost – světlomodrá, moderní kuchyňská linka, která se perfektně sžila s prostorem i dalším zařízením.
Na kuchyň přirozeně navazuje obývací pokoj, kde dominuje sedací souprava v červené barvě. K vybavení patří dřevěný stolík na kovových nožkách a jídelní stůl, harmonizující se vzdušnou strohostí celé místnosti.Ložnice působí příjemným a vyrovnaným dojmem. Je téměř bez nábytku, což prostor opticky zvětšuje. Zajímavým prvkem jsou úložné prostory, zabudované do zešikmené stěny.
Největší dominantou velkorysé koupelny je střešní okno a kruhový světlovod, které ji přirozeným světlem ještě více rozjasňují.

Místnosti pro větší komfort

Dalším,obrovským štěstím byla možnost byt rozšířit o dvě místnosti. Jednalo se o nevyužité, společné prostory, které s bytem sousedily. Majitelé získali souhlas od ostatních nájemníků a rekonstrukce tak měla pokračování.
Dnes jedna z místností slouží jako pokoj pro hosty . Ta druhá, není doposud plně zařízená, no majitelé zde budou mít dočasnou pracovnu, která se časem změní na dětský pokoj.

Interiér s barevným akcentem

Pro celý byt je charakteristická barevnost. Každá místnost má svou barevnou atmosféru, doplněnou citlivě vybranými dekoracemi. Na první pohled vás ve vstupní části upoutá výrazná, sytě zelená stěna v nevtíravém tónu. Ložnice je zas v přírodních, uklidňujících barvách a obývací prostor světlošedý. Barevné stěny jsou kombinované s bílými stropy. Tato kombinace byla náročná na preciznost, výsledek je však brilantní. Tajemství dokonalých přechodů spočívá především v detailní práci s malým štětcem, který díky dlouhým a tenkým štětinám vytváří plynulé a pravidelné čáry. Vrcholem povedeného výletu do světa barev se stala již vzpomínaná kuchyňská sestava, doplněná červenou sedačkou a dvojicí křesel v obýváku. Kombinace světlomodré a výrazné červené, sjednotila stěny v šedém odstínu. Hra s barvami dodala interiéru, tak jako člověku, osobitý charakter a výraz. Foto: Jana Labuťová, Jiří Vaněk
ab
ab
ab
ab
ab