Kategorie

Barevný rádce: Proč milujeme vínovou?

Barevný rádce: Proč milujeme vínovou?
Vínová, burgundská, kaštanová... Jakmile se červená barva potká s hnědou, z nějakého důvodu vznikne odstín, který vypadá dobře. Nechte jej doma vyniknout a uvidíte, že nebudete litovat.

Odstíny vínové barvy jsou pro zařizování domácnosti spása. Červená je moc křiklavá, fialová často působí neosobně a hnědou nebo oranžovou jsou české byty zamořeny, ale vínová... Vínová vám pomůže udělat z bytu domov. Vymalovat všechny čtyři stěny odstínem bordó je pochopitelně odvážný krok. Jako s každou výraznější barvou zkuste spíš řešení jedné stěny, ostatní ponechte bílé.

Přečtěte si další články z našeho Barevného rádce: Využití barevného spektra S oranžovou pracujte opatrně Jak si poradit s barvami v podkroví Jarní barvou je tyrkysová Bílá barva v interiéru nemusí být nudná Modrou barvu využijete všude Zařizujete? Nebojte se černé barvy

Burgundská vypadá skvěle v mnoha kombinacích, ale královskou variantou je spojení s petrolejově modrozeleným odstínem. Evokuje barokní kostýmy, vyšívané gobelíny a těžké závěsy. Pořiďte si v těchto barvách koberec nebo vzorovanou borduru lemující horní část stěn. Bordó se hodí všude tam, kde chcete spočinout na delší chvíli. Jídelní kout, čtecí koutek, vaše oblíbené křeslo... všechno vínová barva náležitě pozvedne. V ložnici se kaštanový odstín uplatní třeba na povlečení z módního bavlněného saténu. Bude radost ukládat se ke spánku. Vínová ale nemusí znamenat jenom útulnost a relaxaci. Štvou vás už černé, modré a béžové odstíny vaší kanceláře v práci? Pořiďte si do domácí pracovny židli ve výrazné barvě. U orientálních koberců je vínová skoro povinná barva. Nebojte se pořídit jeden domů, koberec je ideální výrazný prvek, který ovlivní tvář celého pokoje, ale dá se snadno vyměnit. A ještě kousek Orientu na konec: Satén, výšivka, brokát, třásně a další východní prvky jdou s burgundským odstínem skvěle dohromady. Zařiďte si ložnici jako pro Šeherezádu!

ab
ab
ab
ab
ab