Kategorie

art & interior7

Ve Veletržním paláci v Národní galerii v Praze proběhl od 20. do 23. dubna 2006 sedmý ročník komplexu výstav moderního designu nábytku, svítidel, bytového textilu a doplňků art & interior7.
Letošního ročníku komerční části výstavy se v přízemí Veletržního paláce na ploše téměř 2.500 m2 zúčastnilo 62 vybraných vystavovatelů, kteří představili poslední designové novinky vyššího až luxusního standardu - nábytek, vybavení interiérů, kuchyní a koupelen, včetně bytového textilu, doplňků a svítidel.

Součástí art & interioru byla také výstava eLight zaměřená na svítidla a osvětlovací techniku

Sedmiletý art & interior potřeboval více místa

Svými kvalitně zpracovanými expozicemi zaujali mimo jiné Dům interiérového zařízení, Woodface nebo design Donlic. Nově byla výstava rozšířena i do suterénu, kde v kinosálu kraloval designový atelier de.fakto. Ten kromě sedacího nábytku značky Machalke premiérově uvedl na trh i svěží reproduktorovou sestavu ALFA z dílny mladého designéra Jerryho Kozy, nositele Ceny Jaroslava Sutnara. Další komerční součástí výstavy byl projekt „eLight“, zaměřený na design interiérových i exteriérových svítidel, který byl umístěn do Malé dvorany.

V prostorách kinosálu představil ateliér de.fakto sedací soupravy značky Machalke

Nejzajímavější komerční vystavovatelé www.diz.cz www.woodface.cz www.defakto.cz www.lineapura.cz/ www.ranny.cz www.donlic.cz www.symbiodesign.cz Odkazy www.artinterior.cz www.ngprague.cz/5/detail/veletrzni-palac/ www.designmatch.cz

Bohaty program doprovodných výstav

Součástí výstavy jsou tradičně i „Přehlídky českého a zahraničního designu“, organizované ve spolupráci s Národní galerií v Praze. Letos je možné shlédnout výstavy Design Match 2006 CZE : SVK, Holandský design Druhého Zlatého věku 1885 – 1935, Welcome home – Mistrovská díla současného holandského interiérového designu (1970 – 2005) a Estonská architektura: Domov 2002 – 2006.

Design Match 2006 CZE : SVK

„Design Match 2006 CZE : SVK“ je umístěn v mezaninu, na ochozu a v respiriu Veletržního paláce a potrvá do 21. 5. 2006 a je konfrontací českého a slovenského studentského a profesionálního designu posledních let. V případě, že se tato akce setká s příznivým ohlasem, chtějí v příštích letech organizátoři z výstavy Design Match udělat Bienále česko-slovenského designu.

Soubor s názvem "Tom" od designéra Jiřího Laštovičky z výstavy Design Match 2006 CZE : SVK

Seznamte se: Estonská architektura

„Estonská architektura: Domov 2002 – 2006“ představuje realizace estonských rodinných domů a potrvá v respiriu prvního patra do 4. 6. 2006. Tato výstava se zrodila z přání Unie estonských architektů přiblížit veřejnosti nejlepší projekty moderních rodinných domů a potvrzuje, že opravdu „Estonci milují svůj domov“, jak píší organizátoři výstavy. Padesát vybraných domků a residencí dokazuje, že pro nás málo známá pobaltská architektura není žádnou Popelkou, ale citlivou současnou inspirací.

Jeden z 50 exponátů výstavy, která dokazuje, že Estonci milují svůj domov

To nejlepší z holandského designu

„Holandský design Druhého Zlatého věku 1885 – 1935“ (Dutch design from the Second Golden Age 1885 – 1935) představuje poprvé českému publiku exponáty z Drentského muzea v Assenu, vytvořené v Nizozemí do roku 1935 a vývoj dominantních stylů v dekorativním umění konce 19. a první poloviny 20. století, tedy především z období secese a Art Deco. Výstava je přístupná, stejně jako expozice „Welcome Home“, do 4. 6. 2006 v prvním patře východního křídla. „Welcome Home – Vítejte doma“ s podtitulem Mistrovská díla současného nizozemského interiérového designu 1970 – 2005 uvádí - u nás poprvé - holandský interiérový design posledních několika desítek let. K vidění jsou konkrétní exponáty světově proslulých holandských značek, komplexní designérská řešení i grafický design využívaný v sektoru bytové tvorby.

Ukázka z výstavy Holandský design Druhého Zlatého věku 1885 – 1935

Přehlídky českého a zahraničního designu Všechny probíhající expozice „Přehlídek českého a zahraničního designu“ stojí za shlédnutí i laikovi a mohou mu pomoci k lepší orientaci v oborech designu a architektury. Adresa: Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, 170 00 Praha 7 - Holešovice Doprava: tram č. 1, 5, 8, 12, 14, 17, 25, 26 - stanice Strossmayerovo nám.; metro C - stanice Vltavská Otevírací doba: 10.00 - 18.00 hod., denně mimo pondělí
ab
ab
ab
ab
ab