Kategorie

Aby se vaši nejmenší nezranili

Chcete pro své děti to nejlepší. Chráníte je na každém kroku. Napadlo vás někdy, že i vaše domácnost může skrývat pro dítě mnohá nebezpečí?

Pozor na hrany

Zřejmě největším lákadlem pro všechny malé děti jsou elektrické zásuvky. Ty až neuvěřitelnou silou přitahují pozornost dětí. Umělohmotné krytky na tyto zásuvky by tak neměly chybět v žádné domácnosti, kde pobývají malé děti. Pro děti nebezpečné jsou také ostré hrany nábytku, o které se mohou při nemotorném či velice živém pohybu zranit. Dnes jsou již běžně k dostání nejrůznější chrániče na tyto části nábytku – např. na rohy jídelního stolu. Obchody také běžně nabízejí systémy a pomůcky, které dítěti zabrání v otevření zásuvky nebo skříňky, ve které máte uložené např. čistící prostředky nebo ostré předměty.

 Lákavé předměty

Buďte opatrní a snažte se na nic nezapomenout. Úraz dítěte mohou způsobit například i volně položené menší koberečky, hladké schody bez protiskluzové hrany či vlhké dlaždice. Rozdováděné dítě po nich může velice lehce uklouznout a přivodit si úraz. Přesvědčte se také, zda ona krásná květina, která zdobí Váš interiér, nemá náhodou jedovaté listy či květy.

Nástrahy v podobě elektrických spotřebičů

Dětská zranění mohou způsobit také domácí elektrické spotřebiče, o které se mohou děti ošklivě zranit či spálit. Moderní domácí spotřebiče dnes již v základní výbavě běžně nabízejí funkci dětské pojistky, která např. zabrání nechtěnému otevření pečící trouby, či zapnutí varné desky. V domácnosti, ve které žijí mají děti, by mělo být samozřejmostí zajištění oken a dveří na balkon či terasu. Respektive způsob jejich otevření by neměl být natolik snadný, aby ho zvládlo malé dítě. Myslete na vše a předvídejte. Jedině tak bude Váš domov pro Vaše dítě bezpečným místem, ve kterém si bude moci bez omezení hrát a vyrůstat.

ab
ab
ab
ab
ab