Kategorie

8. díl seriálu Rekonstrukce kuchyně: A jsme nahraní!

8. díl seriálu Rekonstrukce kuchyně: A jsme nahraní!

Jaká naivita to z mé strany byla, když jsem minule psala, že už to vypadá na zdárný konec. Omyl. Během montáže kuchyně se ukázalo, že došlo ke špatnému zaměření (odborníkem!), a tím pádem je jedna ze skříněk o 10 cm kratší, než by měla být. Po prodýchání prvotního naštvání jsme tedy začali shánět náhradu. 

Zdá se to jako naprosto jednoduchý úkol, viďte? V našem případě ovšem nic nejde tak snadno. Daná řada kuchyní se přestala vyrábět a podařilo se nám koupit pouze korpus chybějící skříňky, nikoliv dvířka. Ač na internetových stránkách bylo, že jsou ještě nějaké kusy dostupné, po objednávce nám bylo sděleno, že již nejsou na skladě a vrací zaplacené peníze.

Zalarmovali jsme tedy příbuzenstvo v Brně, kde ještě nějaká dvířka měla být přítomna. Bohužel situace se opakovala. Opět: přijetí objednávky – zjištění, že je vyprodáno – stornování objednávky.

A protože daný obchod nezasílá zboží přes hranice, napsali jsme vzdálenějším členům rodiny, na Slovensko. Bylo to sice logisticky složitější, nicméně kdybychom věděli, jakou trasu nakonec budeme muset plánovat, bývalo by se nám to ještě zdálo jako naprostá brnkačka. Bohužel i ve slovenských skladech naše dvířka zmizela jako pára nad hrncem a na nás nezbyla ani jediná.

Odhodlala jsem se tedy k velkému činu: zavolat na zákaznickou linku obchodu. O tom, že dovolat se tam není právě legrace, jsem se už zmiňovala v šestém dílu seriálu. K mému překvapení se to během jediného dne podařilo, načež jsem se však dozvěděla, že dvířka nejsou v ČR, na Slovensku ani v Polsku a dalších zemích, kromě Německa. Za normálních okolností bychom tam vyrazili, ale současnost není příznivá k tomu jen tak přejíždět hranice sem a tam, tudíž bylo nutné vymyslet záložní plán.

Ten vypadá následovně: dvířka jsme v německém obchodě zakoupili (nutno podotknout, že za čtyřnásobnou cenu, než za jakou se prodávala v ČR), odeslaná budou jisté firmě, která zajišťuje přeposílání zboží, a od ní by se měla dostat k nám. Finančně zřejmě půjde o nejdražší nábytkový díl tohoto typu v Evropě, nicméně i tak se těšíme, že by snad mohl v letošním roce zdárně dorazit a být namontován do naší nové kuchyně. Tu jsme v mezičase stihli dobudovat. Obklady, dlažba, nábytek i doplňky – vše je na svém místě… jen ta jedna dvířka nám stále chybí.

A abyste si nemysleli, že k jiným peripetiím nedochází… Dodavatel, od něhož chceme stůl a židle, má momentálně na skladě pouze tři kusy námi vybraných židlí. A my samozřejmě potřebujeme čtyři.

Nezbývá než doufat, že to jednou všechno zkompletujeme.

ab
ab
ab
ab
ab