Kategorie

25. díl: Kdy máte právo na dotace na tepelné čerpadlo?

Víte, kdy máte právo na dotace na tepelné čerpadlo?

Spousta rodin přemýšlí, jak ušetřit nějaké peníze na chod domácnosti. Víte, že můžete zkusit zažádat o dotaci na tepelné čerpadlo?

Mnoho rodin uvažuje o tom, že si ke svému zaměstnání najde nějaký přivýdělek anebo naopak uvažuje, kde by se dalo ušetřit. A zkusili jste už využít dotační program Nová zelená úsporám?

Státní fond životního prostředí, sídlící na Praze 4, již několikátým rokem rozděluje několik miliard korun mezi žadatele, kteří úspěšně splní stanovené podmínky a odborným posudkem prokážou, že mají na onu dotaci nárok.

Co je výsledkem?

Neumíte si představit, jak taková dotace vlastně vypadá, respektive co přesně vám přinese? Výsledkem je snížená počáteční investice do energeticky šetrného opatření. To vám v následujících několika letech pomůže značně ušetřit na výdajích za energie, stejně tak je šetrnější k životnímu prostředí. Jedná se o zateplení domu, výměnu oken, solární panely na ohřev vody nebo například ekologické větrání.

Jak na to?

Stačí v podstatě jen vyplnit online registraci, obstarat si odborný posudek a technický krycí list a pak se vydejte na úřad.

Výše dotace na výměnu tepelného čerpadla

Jak jsme uvedli, existuje několik druhů dotací. Stát mimo jiné poskytuje také dotace na nová tepelná čerpadla (do toho spadá například výměna starého kotle za nový typ nebo výměna elektrického vytápění právě za tepelné čerpadlo. Jedná se o všechny druhy tepelných čerpadel, tedy voda-voda, země-voda a vzduch-voda. Například v případě dotací na solární panely se jedná pouze o solární panely určené pro ohřev vody a přitápění. Konkrétní výše dotace záleží samozřejmě na konkrétní situaci, vše je uvedeno v tabulce níže. Výše dotace na výměnu tepelného čerpadla tak může dosáhnout až 100 tisíc korun.

Podmínky pro získání dotace na tepelné čerpadlo

Dotaci na tepelné čerpadlo může využít každý, kdo splní následující podmínky: 

1) Žadatel musí být vlastník nebo alespoň spoluvlastník rodinného domu, který je v České republice.

2) Žadatel nemusí být pouze fyzickou osobou, i právnické osoby mají na dotaci nárok, čerpat mohou proto i firmy.

3) Žadatel musí zůstat (spolu) vlastníkem domu po celou dobu vyřizování žádosti.

Pokud o dotaci máte zájem a podmínky splňujete, registrujte se na stránkách Nová zelená úsporám a vyplňte elektronickou žádost o podporu.

Hledáte-li firmu, která k vám přijede a pomůže vám s montáží i servisem tepelných čerpadel nebo klimatizačních či vzduchotechnických zařízení do jakýchkoli prostor, můžete využít třeba služby společnosti Tramonta Klima.

 

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab