Kategorie

2. díl seriálu Rekonstrukce kuchyně: Návštěva bytové designérky

2. díl seriálu Rekonstrukce kuchyně: Návštěva bytové designérky

Mysleli jsme si, že bytovou designérku potřebovat nebudeme. Když ale došlo na lámání chleba, ukázalo se, že se pleteme.

Proč nám musela pomoci bytová designérka?

O kuchyni jsem měla celou dobu dost jasnou představu. Scandinávský styl, bílá, černá a dřevo. Jenže truhlář potřeboval vědět, jak má kuchyň vypadat doopravdy :) Byla jsem dost naivní a myslela si, že to možná načrtnu sama. Vůbec nevím, kde se vě mně tolik sebevědomí vzalo...

Brzy se samozřejmě ukázalo, že jsem vedle jak ta jedle. Už jenom vymyslet, jak rozmístění řešit... o to hůř, když mluvíme o našem podkrovním bytě, kde zrovna v  místě kuchyně je zkosenina. Obhlížela jsem prostor, koumala, přemýšlela... a zjistila, že tohle teda fakt nedám :)

Náš truhlář zřejmě tušil, že se moje „to načrtnu“ nepodaří a hned na začátku mi poslal kontakt na bytovou designérku, se kterou spolupracuje. Musím přiznat, že zavolat jí bylo dobré rozhodnutí. Díky jejím zkušenostem se teprve vykrystalizovala podoba naší budoucí kuchyně. Dokonce přibylo několik prvků, včetně připojeného jídelního stolu, což byla záležitost, kterou jsem si vůbec neuměla představit. 

Co se týká materiálů, i tam jsme došli ke změně. Původně jsme chtěli bílé lamino, antracitovou břidlici a dřevo (ořech). Právě dřevo jsme nakonec vyšoupli a pracovní i zádová deska budou z břidlice. Naše kuchyň je totiž propojená s obývákem, kde máme plovoucí podlahu. Bývalo by nešlo trefit úplně stejný odstín a dva dřevěné materiály by se mohly tlouct. Proto jsme dřevo v kuchyni vynechali a dodáme ho sem jen dřevěnými drobnostmi a dekoracemi, které se budou snáze shánět, aby ladily se zbytkem interiéru.

Teď už se těšíme na vizuály, tak je k dalšímu dílu seriálu určitě připojím.

 

Přečtěte si také první díl seriálu »

Fotogalerie

Břidlice je pevný materiál, navíc hezky vypadá. Bílá a černá v kuchyni? Minimalistický tah.
ab
ab
ab
ab
ab