Kategorie

10 nejpodivnějších domů na světě

Někteří lidé zkrátka udělají všechno pro to, aby byli originální. Je libo dům ve tvaru boty, toaletní mísy nebo rovnou letadla?
Bojíte se podívat z okna, jakou barvou zase soused natřel fasádu, a říkáte si, že už se musel opravdu zbláznit? Zachovejte klid a zkuste si místo toho představit, že bydlíte vedle některého z následujících skvostů architektury.

Krychlové domy, Holandsko

Krychlové domy v holandském Rotterdamu už jsou od svého vzniku v polovině 80. let populární po celém světě a dlužno dodat, že mají svou architektonickou hodnotu. Žít mezi zkosenými stěnami zřejmě chce trochu zvyku, zase k vám ale všichni trefí.

Dům na nožce, Austrálie

Chaloupka na muří nožce stojí podél Great Ocean Road v Austrálii. Musí z ní být velmi luxusní pohled na oceán, není nám ale jasné, kdo by byl ochoten takové bydlení pojistit.

Šikmý dům, Anglie

Zkosený dům ve Windsoru z konce 16. století sice není tak populární jako Šikmá věž v Pise, přesto ale jde o hezkou turistickou atrakci. V útrobách navíc schovává tajnou chodbu s nejasným účelem.

Vesmírná loď, USA

Nejen skalní fanoušky seriálu Star Trek musí nadchnout dům ve tvaru vesmírného korábu. I když se tvarem podobá spíš proprietě z některého mile přihlouplého sci-fi filmu 40. let.

Kotlík, USA

Domeček ve tvaru kotlíku láká pozornost kolemjedoucích v Texasu. Povídá se dokonce, že je celý dům zkonstruován tak, aby v případě záplavy mohl plout na hladině.

Kmen stromu, USA

Slovo „dřevostavba“ se snad nikdy nedočkalo případnějšího naplnění. Pojízdný dům ve kmeni stromu je podle všeho posledním módním výkřikem a dá se koupit na eBayi za pouhopouhých 12 tisíc dolarů.

Bota, JAR

Na světě je několik domů ve tvaru boty a všechny do jednoho vypadají... mírně řečeno ne úplně vzhledně. To ovšem neodradilo rodinu Van Zylsových v Jihoafrické republice, která si přesně takové hnízdečko pořídila – a pak je zase prodala.

Parník, Chorvatsko

Na hausbótu není jistě nic neobvyklého, ale co takhle hausbót na suchu?  A místo rozumného plavidla rovnou celý parník? K vidění v chorvatské Dalmácii.

Boeing 727, USA

Pokud nevíte, co s penězi, jako se to zřejmě stalo Joanne Ussaryové z amerického státu Mississippi, pořiďte si místo domu třeba vyřazené dopravní letadlo. Její Boeing 727 má teď mimo jiné jednu původní koupelnu a vířivku přímo v kokpitu.

Toaletní mísa, Jižní Korea

Že jste nikdy nesnili o bydlení v obří toaletě? Možná se vám bude líbit tahle. Stojí v jihokorejském Suwonu a podle zdrojů jde o dílo „korejských sanitárních aktivistů“. Jak jinak...
ab
ab
ab
ab
ab