Kategorie

Zvenčí minimalismus, uvnitř Středomoří

Ne každá rekonstrukce musí nutně dát domu úplně novou tvář. Někdy stačí spojit minulost s přítomností a vytvořit jedinečný celek.
Architekti, kteří se pouštěli do rozšíření této vily na Mallorce, měli od majitele jasné zadání: Původní fasáda nesmí při rekonstrukci zmizet ani se zásadně změnit. Museli proto přijít s návrhem, který respektoval původní podobu domu, ale něco k ní přidával. Výsledkem je projekt, který snoubí moderní s tradičním. Přístavba dostala podobu několika "kvádrů", které jakoby starou konstrukci domu obklopovaly, nořily se do ní a chránily ji.

Teplo i chlad

Typické středomořské domy všichni známe: Jsou bílé a jednoduché, s fasádou, která odráží sluneční paprsky, a s jednoduchými ozdobnými prvky. Právě tento starý půvab se majitelé vily rozhodli zachovat. V nové podobě se tu potkávají materiály, které vytváří dojem tepla i chladu. Bílá omítka protepluje okolí slunečním světlem, tmavé kovové masivy zase přinášejí technický prvek.

Bazén pro plavce

Ocel v zemitých barvách ladí s původní fasádou překvapivě skvěle. Výsledek tak přesně odpovídá původnímu záměru - staré a nové tady nesoupeří, ale navzájem se doplňuje. Kontrast ještě posílil to, co je na původní i nově přistavené části domu nádherné. Krása ovšem nekončí vnějškem. Vnitřek domu skrývá designově ohromující prostory, kterým dominuje velká místnost s krytým plaveckým bazénem.
ab
ab
ab
ab
ab