Kategorie

Známe top 5 stylů bydlení! Jaký je ten váš?

Známe top 5 stylů bydlení! Jaký je ten váš?

Každý interiér je jiný a každý má svého ducha. Odráží totiž povahu a vkus svého majitele. Nejoblíbenějšími styly v bydlení jsou moderní minimalismus, skandinávský styl, boho, provence a eko. Který je vám nejbližší? 

Minimalismus

Minimalismus znamená především jednoduchost. A to jak ve výběru barev, tak v množství nábytku nebo v kombinacích jednotlivých prvků. Minimalistické bydlení je prostorné, vzdušné, čisté, sází hodně na bílou barvu a několik málo základních doplňků. 

Skandinávský styl 

Skandinávksý styl kombinuje hlavně přírodní materiály, jako je dřevo, kámen a kov. Pro skandinávskou architekturu není žádoucí barevnost. S výjimkou detailů sytých a pastelových barev si vystačí s odstíny bílé, černé a hnědé. Více o tom, jak si zařídit bydlení ve skandinávském stylu čtěte v našem dalším článku. 

Boho styl 

Přírodní materiály, vzdušné dekorace, rozmanité vzory a spousta prostoru, který značí svobodu, to je boho styl. Pokud se na něj necítíte v bytě, třeba se bude hodit při zútulňování balkonu

Provence

Venkovský francouzský styl, to je bydlení podle Provence. Všemu vévodí bílý masivní nábytek a dopňky v pastelových, nejčastěji růžových a fialových odstínech. A nikdy nezapomínejte na levanduli. Jak si zařídit bydlení ve stylu Provence? Poradíme vám v našem dalším článku. 

Eko styl 

Stále více je v poslední době oblíbený i eko sty. Ten využívá přírodní a recyklovatelné materiály, jako je dřevo či sklo nebo třeba bavlnu. Na dekoracích šetří, spíš se vyžívá v zelených rostlinách a tlumených barvách. Čtěte také, jak si přinést ještě více zeleně do svého bydlení

ab
ab
ab
ab
ab