Kategorie

Žlutá je ideální barva pro retro

Hledáte novou barevnou inspiraci pro svoje bydlení? Žlutá barva je na podzim ideální, ale vydrží vám zvedat náladu až do jara.
Máte ze žluté barvy trochu strach? Zdá se vám, že na sebe moc upozorňuje, a že ji v populárním vanilkovém odstínu vidíte pomalu v každé domácnosti? Zapadající slunce, zlatavé odstíny... není to nádhera? Máme pro vás tajemství: Žlutá je váš kamarád. Žlutá nemusí být ani tuctová, ani nepraktická na udržování čistoty.

Žluté stěny mnoha odstínů

Když budete vybírat s rozmyslem, žlutá vám jenom prospěje. Vanilkový tón je skutečně okoukaný. Ne že by se snad nehodil nikam, ale nevybírejte ho jako jedinou možnost. Podzim nabízí spoustu inspirace pro hledání těch pravých žlutých tónů, které vás při příchodu domů nepraští násilně do očí. Zkuste je najít ve světle zlatavého slunce nízko nad obzorem, v barvě listů, padaných jablíček nebo jiných podzimních radostí. Světlejší odstíny volte na okenní stěnu a využijte toho, že žlutá nádherně prosvětluje místnost.

Polštáře, potahy a přehozy ve žluté

Přehoz v hořčicovém odstínu vám spolehlivě pomůže dostat se přes podzimní i zimní chmury. Na těle se dnes ze všech odstínů žluté nejvíc nosí hořčicová. Zkuste ji i pro svůj byt, nebudete litovat. Postará se o barevný akcent a bude vypadat skvěle především na věcech s výraznou texturou: Plastickém vzorování na potahu, přehozu z hrubší pleteniny a podobně.

Žlutý nábytek ano, nebo ne?

Velké žluté kusy nábytku vyniknou v dostatečně prostorné místnosti. Pořídit si ve žluté celou sestavu nábytku chce samozřejmě velmi pečlivou rozvahu. Unese to váš prostor, je dostatečně velký? Nebude zářivou barvou zahlcen? Nevybrali jste odstín, který vás za pár týdnů začne štvát? Bezpečnějším a přitom pořád dostatečně odvážným řešením je koupě jednoho žlutého prvku v sadě. Křeslo nebo police ve stejném designu jako ostatní, jenom v odlišné barvě, váš pokoj oživí a dodají mu vtip. Jenom se postarejte, aby základ byl neutrální a žlutý detail tak lépe vynikl.

Žluté drobnosti pro radost

Žlutá je opravdu skvělá barva pro retro náladu, a u předmětů denní potřeby to platí dvakrát. Hledejte po bazarech a půdách věci, které se dělaly v době totality, často jsou překvapivě designově povedené: stínidla, hračky, některé plastové nádobí... Žlutá vynikne zejména na hladkém povrchu, koupit tedy můžete třeba i retro kávovar v kanárkovém odstínu. foto: Thinkstockphotos
ab
ab
ab
ab
ab