Kategorie

Zkuste zrcadla, zvětší vám byt!

Zkuste zrcadla, zvětší vám byt!

Mnoho domácností má zrcadlo jen v koupelně a nikam jinam ho nedává. Zkuste to změnit a uvidíte, jak se vám rozsvítí celý byt. 

Jednou z největších fint se zrcadlem je dát ho naproti oknu. Pokoj se tak výrazně zvětší a hlavně se celý prosvětlí. Co je ale důležité - pohlídat, aby se v zrcadlu neodráželo slunce a nesvítilo tak lidem do očí. Další fintou, kterou můžete zkusit, je dát zrcadlo do nějaké úzké uličky či předsíně. Když v úzké a vysoké předsíni umístíte po stěně vodorovné pruhy zrcadel, místnost se tak opticky rozšíří. Stejně tak pokud pověsíte dvě zrcadla naproti sobě, místnost bude vypadat mnohem většá a člověk dostane pocit, že je za ní další jiný prostor. Ale pozor, zde může efekt občas působit nepřirozeně a nepříjemně.

Zapotřebí je také dbát na osvětlení u zrcadla. Pokud se vrátíme ke klasice - tedy k zrcadlu v koupelně - je pravděpodobné, že se u něj bude nějaká žena upravovat. Ideální jsou tedy zrcadla s bodovými světly, stejně tak je ale potřeba pamatovat, že v zrcadle s umělým osvětlením líčení vypadá vždy trochu jinak než na světle denním. Přesto ale platí - u zrcadla, které využíváte k líčení, je dobré mít světla co nejvíce. A pokud je to alespoň trochu možné, pusťte tam světlo přírodní. 

Anebo všechno tohle naprosto popřete a udělejte si ze zrcadla v bytě čistě jen dekoraci. Potom bude světelný řetěz tou nejlepší volbou. 

Zrcadla se dnes vyrábějí v nejrůznějších tvarech, velikostech, typech. Značně oblíbená jsou zrcadla nalepovací, jednak vám nezaberou místo v prostoru, stejně tak nejsou nijak extra drahá. Lidé si je dávají na stěny, na dveře, na skříně. Pokud si ale spíše potrpíte na to, aby vše vypadalo skvěle a máte k tomu prostor, zvolte zrcadlo, které postavíte na zem. Vybrat si krom tvaru a velikosti můžete i typ rámu - a to jak jeho barvu, tak materiál. To vše zvolte dle toho, jak máte onu místnost laděnou, pokud máte například dřevěné komody, i s barvou dřeva, zvolte takový i rám zrcadla. Praktické na tom je i to, že zrcadlo můžete kdykoliv přemístit. 

A zřejmě tou nejčastější chybou, kterou lidi dělají při výběru zrcadel, je to, že si neuvědomí, že každý člen rodiny je jinak vysoký. Zatímco menší žena si pověsí v předsíni zrcadlo tak, aby se v něm dobře viděla, její vyšší muž si při pohledu do něj neuvidí ani hlavu. Jenže jak tohle vyřešit? Ideálně zrcadlem, který vede od podlahy až ke stropu, nejčastěji se tyto zrcadla umísťují na skříně, která je právě tak vysoká. Může to být v ložnici nebo v nějaké předsíni. Z posuvných dveří můžete jedno křídlo mít normální a druhé se zrcadlem. 


Chybou pak také je pověsit si malé zrcadlo nad nábytek tak, že k němu zkrátka vůbec nemůžete. V tom případě nezbyde nic jiného, než že bude sloužit opravdu jen jako dekorace. 

ab
ab
ab
ab
ab