Kategorie

Zkuste se svými sousedy novou formu komunikace

Bydlíte v panelovém domě s mnoha patry a uvědomujete si, jak je těžké se domluvit se všemi ostatními obyvateli domu? Nebo žijete v rodinném domku a své sousedy potkáváte jen málo, takže komunikace vázne?
V obou případech by určitě stálo za zvážení využívat moderních technologií. Ve druhé situaci s rodinným domkem je to jednodušší. Se dvěma či třemi sousedy se dá domluvit relativně dobře, ale pokud se má na něčem shodnout 40 bytů, je to docela velká potíž. Sousedé se často znají maximálně na patře a dál nemají tušení, kdo u nich bydlí. Je to naprosto normální, lidé v dnešní době už nejsou tak družní, jak tomu bývalo před desítkami let, a to se projevuje i na řešení společných záležitostí. Zatímco dříve se vždy našel nějaký dobrovolník, který se s chutí staral o chod domu, zajišťoval informování všech obyvatel o důležitých otázkách a svolával schůze, dnes se do takové funkce hrne málokdo. Někde pomáhají s organizačními věcmi společenství vlastníků bytových jednotek a bytová družstva, jinde obyvatelé bojují se svými sousedy na vlastní pěst. Chytrá aplikace by jim v tom mohla pomoci.

Moderní sousedé se domlouvají online

Webová aplikace Sousede.cz je určena všem, kdo si chtějí zjednodušit komunikaci s lidmi žijícími v okolí. Nezaměřuje se pouze na lidi bydlící v bytě, využijí ji také obyvatelé rodinných domků. Mohou si v rámci ní založit skupinu třeba pro celou ulici. Aplikace umožňuje komunikovat s osobami v rámci skupiny, sdílet s nimi soubory a fotky, zvát je na události v kalendáři a psát informace na virtuální nástěnku, kterou všichni vidí. Nemusíte opakovat každému stejnou informaci zvlášť, nemusíte je nutit číst domovní nástěnku ani chodit na společné schůze. Na portál se dostane kdokoliv, kdo je registrovaný do vaší skupiny, z jakéhokoliv počítače, mobilu či tabletu. Online forma komunikace také podporuje stydlivější jedince, kteří by na společné schůzi raději mlčeli. Zní vám to zajímavě? Prozkoumejte portál Sousede.cz a seznamte s ním své sousedy. Třeba budou nadšení a půjdou do toho s vámi. Celý systém je dobře zabezpečený a zcela zdarma, takže není důvod jej nezkusit.
ab
ab
ab
ab
ab