Kategorie

Zimní bytové dekorace značka levně

Zimní bytové dekorace značka levně

Pořiďte si anebo si vyrobte zimní dekorace, které vás vyjdou levně a ještě k tomu budou ctít zásady udržitelnosti, ekologie a zero waste. Jak na to? 

Provoňte si obývák čerstvým jehličím, a to kdykoli během zimy. Věnce z nejrůznějších větviček nemusí být jen ty adventní. Takto čisté, nenazdobené, jsou také krásné, pokud zvolíte ty správné stromky. Když vám uschnou, můžete je použít třeba na chatě v kamnech na podpal.

 

K nim se skvěle hodí svícny z březové kůry. Svíčky doporučujeme používat třeba ty ze včelího vosku, které si snadno vyrobíte i sami doma. Pak už je jen stačí obalit kouskem kůry a máte hotovo. 

Jako působivé podtácky, stojánky a svícínky vám poslouží odřezky z dřeva, kterým třeba doma topíte nebo najdete kus v lese. Stačí jen postavit dva kousky na sebe a doladit je oblíbenými větvičkami nebo svíčkami. 

Dalším tipem, jak si udělat krásné a voňavé svícny z přírodních "ingrediencí", je použití skořice. Jednotlivé kousky poskládáte okolo svíčky a převážete je lýkovým provázkem. Okolo můžete ještě poházet ořechy pro lepší efekt. 

Jeleni z přírodního materiálu budou bavit hlavně děti. Na výrobu vám stačí opracované větvičky a třeba kávová zrnka na očíčka. Stejně tak můžete na tělíčka použít třeba korkové špunty od vína. 

A ještě jednou věnec! Opět voňavý, opět přírodní, tentokrát ale trošku netradiční. Zbyly vám po večírku limetky, citrony nebo pomeranče? Navlékněte režnou nit a udělejte si z ovoce takovýhle krásný věnec, který provoní celý byt. 

 

Alternativou je udělat kurpus třeba z březových větviček. Na dozdobení si připravte sušené pomeranče, ale klidně i sušená jablíčka, šišky, kousky skořice, badyánu nebo ořechy, vlastně cokoli, co je vám sympatické. Hotový věnec vám udělá parádu zavěšených na dveřích, na okně nebo položený na stole. 

ab
ab
ab
ab
ab