Kategorie

Zhubněte s naším zeštíhlujícím programem na míru! 2. díl

Jak na to, říkáte si. Jaké cviky, čím začít? Jak si zahřát tělo, aby dobře spalovalo? Jak vlastně získat chuť konečně něco pro sebe udělat? Čtěte dál a poslechněte si odpovědi odborníka přes cvičení a kulturistiku. Odpovídá Jarka Vašíčková.
 

Impulz ke cvičení

Potřebujete impulz ke cvičení a dietě? Stoupněte si před zrcadlo! S dietou jsme už seznámeni. Tvoří až 70% krásy vašeho těla, ale to je málo. Musíme se aktivně podílet. Cvičit můžeme doma a také v posilovně. Vezměte si sportovní oblečení, ručník, PET láhev a především chuť sám se sebou něco udělat.

Poslechněte si rozhovor o zeštíhlujícím programu s jeho autorkou, trenérkou Jarkou Vašíčkovou. Naleznete jej ve formátu mp3 v pravém sloupci mezi soubory ke stažení.

Jak začít v posilovně

Je dobré si alespoň na pár prvních tréninků najmout odborníka. Udělá vám nejen rozpis jídelníčku, ale také rozpis cviků na partie, které potřebujete upravit. Prostě se postupně zaměříte na cviky, které vašemu tělu prospějí nejvíce a poradí vám, jak dosáhnout kýženého cíle. Je třeba počítat s tím, že výsledky kombinace diety a posilovny se dostaví nejdříve po 3 až 4 měsících.

Což takhle začít cvičit doma

Proč ale nezačít doma a sami? Stačí vám domácí tepláky, jedete si vlastním tempem, pustíte si svou oblíbenou hudbu, neuslyšíte funění „spolutrpících“ a ještě se podíváte na svůj oblíbený seriál.

Rotoped

Rotoped by mohl být dobrý a věrný přítel. V tom případě vaše odhodlání zhubnout a zpevnit tělo musí být opravdu velké. Musím upozornit, že jinak by rotoped mohl skončit jako drahá odkládací plocha pro vaše svršky. Na rotopedu vylepšíte fyzickou kondici, taky posílíte svaly a při troše štěstí zhubnete. Rotopedů je velká škála. Ke koupi v cenovém rozpětí od 1.500 – 70.000 Kč.

Běžící pás

Z vlastní zkušenosti můžu říci, že běžící pás je pro hubnutí ideální pomocník. Tím, že si jej nastavíte k obrazu svému, se řádně zpotíte a máte pocit z dobře vykonané práce. Nastavíte si rychlost běhu a úhel sklonu pásu. Sami si zvolíte, zda poběžíte po rovině, do kopce, či půjdete rychlou chůzí.

Za 4 měsíce  o 12 kg lehčí

Vlastní zkušenost je k nezaplacení. Víte, milé dámy, ne, že bych byla tlustá (výška 173cm, váha k 11.2.2008 77 kg), ale cítit se sama skvěle, je pro sebevědomí ženy to nejdůležitější. Když už se rozhodnete se sebou něco udělat, dělejte to jen kvůli sobě. Ne kvůli někomu jinému, to je má rada číslo jedna. K 11. 6. 2008 jsem vážila 65 kg. Vím, o čem píšu. Věřte mi. Lze zhubnout díky dietě a cvičení. A pokud můžu doporučit, najměte si alespoň na pár tréninků svého trenéra, možná je ve vaší blízkosti někdo, kdo rád pomůže. Pokud ne, zkuste konzultaci s trojnásobnou mistryní Severní Moravy v kulturistice, dvojnásobnou mistryní Velké Moravy v kulturistice a absolutní vítězkou Jarkou Vašíčkovou.

Pokračování série článků o účinné dietě na míru příště!

Za pár dnů na webu Svět bydlení naleznete další článek ze série o účinné dietě a zeštíhlujícím programu na míru. Přineseme fotoreportáž, která vám názorně ukáže, jak kterou část těla procvičovat.

 
ab
ab
ab
ab
ab