Kategorie

ZDRAVÉ BYDLENÍ - MARMOLEUM NA STĚNĚ

Některým z Vás se možná zalíbila ekologická podlahová krytina zvaná marmoleum, ale dozvěděli jste se o ní pozdě – už máte plovoucí, dřevěnou či jinou podlahu. Nevadí, pokud jste fanoušek marmolea, můžete jej aplikovat i na stěnu!
 

Marmoleum v kuchyni

Všechny hospodyňky by jistě ocenily obložení kuchyňské linky mamoleem. Je několik motivací, proč zvolit tento materiál – hlavní je jednoduchá údržba. Přestože existují různé speciální přípravky, špínu na marmoleu stačí setřít suchým hadrem, větších nečistot se dá jednoduše zbavit omytím vodou. Kachličky sice také nejsou příliš náročné, ale s čištěním spár už je to horší. Z marmolea odstraníte červené víno, propálení od cigarety (stačí opatrně seškrábat a nanést novou ochrannou vrstvu polymeru), na rozdíl od kachliček Vám po nárazu nepopraská, je odolné vůči otěru.
 

Další výhody – marmoleum ničí bakterie!

Marmoleum se vyrábí ze směsi obnovitelných surovin, nejdůležitější složku tvoří lněný olej, který se soustavně uvolňuje a zabraňuje množení bakterií. Marmoleum je proto jako stvořené pro astmatiky a alergiky. Nejen lidé s dýchacími potížemi, ale i běžní uživatelé si pochvalují antistatičnost marmolea – na marmoleu vzniká antistatická elektřina a nepřitahuje tudíž prach.
 

Nápaditý design – sjednocení kuchyňské linky se stěnou

Vzhled Vašeho interiéru se dá pomocí marmolea zajímavě oživit a sjednotit – stačí, když si k obložení kuchyňské linky vyberete vzor marmolea, který by byl vhodný k aplikaci i na jednu ze stěn v kuchyni, jídelně či obývacím pokoji (záleží do jaké míry je otevřený Váš kuchyňský prostor). Mamoleum je k sehnání v bohaté škále moderních vzorů, ale i pěkných, výrazných, čistých barvách. Některé majitelky marmolea s malými dětmi doporučují spíše vzorované marmoleum, na jednobarevném marmoleu jdou dle jejich názoru více vidět šmouhy a je třeba jej častěji otírat.
 

Pozor na kvalitní podklad!

Abyste mohli položit marmoleum na stěnu, je zapotřebí si pohlídat, aby byl povrch opravdu dokonale hladký. Nedodržení této zásady může způsobit nepěkné boule. Svět bydlení Vám proto radí – najděte si kvalitní firmu, která Vám zajistí povrchovou úpravu.
Foto:Jan Bláha - podlahářské práce, www.podlahy-blaha.cz
ab
ab
ab
ab
ab