Kategorie

Zbavte se slimáků, kteří vám ničí zahradu

Co nesmíme slimákům dopřát Slimáci milují temnotu a mokro, jsou rádi v malých dírách a škvírách v zemi a kladou postupně 200 až 400 vajíček.  Slimáci Milují všechno mladé, šťavnaté, což je na jaře vždycky. Pokud večer n

Co nesmíme slimákům dopřát

Slimáci milují temnotu a mokro, jsou rádi v malých dírách a škvírách v zemi a kladou postupně 200 až 400 vajíček.  Slimáci Milují všechno mladé, šťavnaté, což je na jaře vždycky. Pokud večer na zahradě zapnete postřikovač, slimáky přilákáte, mají hody.

Které prostředky použít proti slimákům

Vynikající je Mesurol, což jsou modrošedé granule, které můžeme na zahradě pohodit. Je lepší dávat malé dávky granulí, slabší vrstvu. Toto je dobré opakovat často, než nasypat kupříkladu půl kila. Déšť granule znehodnotí, za deště se totiž rozloží.

Pivo proti slimákům

Použijme misku, do které nalijeme večer pivo. Slimáci do něj nalezou. Použít můžeme taky zavařovací sklenici či sklenici od okurek.

Káva proti slimákům

Vyzkoušejte uvařit silnou kávu a opět jí dát do sklenice. Slimáci se budou chovat jako v případě piva.

Sůl je osvědčený spůzob, jak se zbavit slimáků

Posypání solí je osvědčený způsob. Dojde k chemické reakci chloridu sodného s tkání slimáka a dojde k jejímu rozpadu.

Rostliny proti slimákům

Plži se vyhýbají česneku, petrželi, měsíčku, šalvěji, hořčici, také je odrazuje jedlové a smrkové jehličí, i suché piliny.

Nejúčinnější boj se slimáky

Chodit a sbírat je, nejlépe po ránu nebo k večeru. Kam ale pak s nimi? Kamkoliv slimáky  odnesete, vrátí se zpátky. Zní to drasticky, ale nejideálnější je opravdu slimáky zahubit.

Jak slimáky nejsnadněji sesbírat

Ideální je například kolem  záhonu jahod položit prkna, pod kterými je vlhko, slimáci tam zalezou, po ránu prkno otočíme a sesbíráme je.
ab
ab
ab
ab
ab