Kategorie

Zbavte se skvrn v pěti krocích

Skvrny od vína, propisky a podobně nemusí hned znamenat, že byste museli vyhodit potah gauče nebo postavit na špinavé místo na koberci postavit stolek.
Jak krásný by byl život bez nevzhledných fleků na oblečení nebo na koberci! Bohužel, nic není dokonalé, a tak se se skvrnami musí čas od času potýkat každý z nás. Boj s nimi však může být jednodušší, pokud se budete držet následujících pravidel.

1.    Identifikujte skvrnu

To je základ – nejprve musíte zjistit, z čeho skvrna pochází. Dopřálo si vaše dítko malinovou limonádu, nebo se pokoušelo nakreslit Červenou Karkulku? Možná se vám to bude zdát jako detail, ale každá skvrna potřebuje specifické čištění. Pokud totiž zvolíte nesprávný čistič, můžete z původně lehce odstranitelného fleku vyrobit trvalou „ozdobu“.

2.    Zjistěte materiál

Nejen původ skvrny je nutné zjistit, musíte vědět i to, na kterém materiálu se nachází. Vždycky se držte pokynů k praní uvedených na oblečení. Je totiž sice hezké, že skvrnu spolehlivě odstraníte vyvářkou, ovšem jaký to má smysl, když při tom zcela zničíte mohérový svetr…

3.    Jednejte rychle

Čím je skvrna čerstvější, tím snadněji půjde odstranit. Nemá tedy cenu hodit oblečení do prádla s tím, že se vypere, až budete prát příště. Některou zaschlou špínu totiž už nemusí navzdory reklamě odstranit nic.

4.    Zaměřte se na ně ještě před praním

Nespoléhejte jen na samotný prací prášek. Než hodíte ušpiněný kousek oblečení do pračky, ošetřete jej speciálním přípravkem na skvrny. Jen si dejte pozor, abyste nepoužili příliš agresivní produkt, který by mohl poškodit látku – vždy se řiďte pokyny na etiketě.

5.    Buďte trpěliví

Může se stát, že navzdory veškeré snaze se vám nepovede skvrnu odstranit hned napoprvé. Nezoufejte a celý proces praní opakujte. Možná budete napodruhé úspěšnější (a možná napotřetí nebo napočtvrté). zdroj: www.bety.cz foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab