Kategorie

Zbavte se obtížného hmyzu

Večerní posezení doprovázené bzučením komárů, jahody plné mravenců, sobotní talíř plný much, jabloně poseté mšicemi, salát posetý housenkami a mnoho dalších příkladů jsou černým snem každého majitele nemovitosti či zahrady. Proti hmyzu se však dá účinně bránit.

Vytvořte jim zátarasy

Obrana proti hmyzu se dá přirovnat k obraně proti hordám slabších, ale velmi nepříjemných nepřátel. Nejúčinnějším postupem je hmyzu tvořit překážky. Aby vás v noci nemusel probouzet zvuk bzučení komárů, anebo vám u stropu obývacího pokoje nelétalo splašené hejno much, tomu jednoduše zabrání síťky v oknech. Jimi neproletí žádný hmyz, ani když budete večer svítit a mít otevřené okno.
 
 
Překážkou pro mravence a další drobný, byť nepříjemný hmyz, je zateplení domu, kdy se v jeho okolí položí kolem základů zdí nepropustná fólie. Ta nejen že izoluje vlhkost, ale též brání hmyzu v cestě k domu či sklepu.
 
Využít se dá také plácačka, i když se jedná o namáhavý a komplikovanější způsob boje proti nepříjemné drobotině. Například mandelinky je na menších záhonech s bramborami nejlepší sbírat ručně. Na mouchy platí klasické mucholapky. Na vosy stačí připravit lahev se zbytkem sirupu.

Ptačí hnízdo postačí

Biologická likvidace hmyzu má své opodstatnění a ve světě se čím dál více využívá. Například na nepříjemné komáry se do řek vysazují speciální druhy ryb, které se živí komářími larvami.
 
Na mušky a komáry stačí pár drobných ptáčků, kteří se zahnízdí v korunách stromů. I pavouk, který je mnoha lidem odporný, dokáže ročně spořádat velké množství hmyzu. Velmi dobrý tip, jak se zbavit komárů, je před okna domu zasadit strom vlašského ořechu.
 

Tolik nepopulární chemie pomáhá

Využít k zavraždění mravenečka chemie je hodně nadsazené. Je pravdou, že chemické prostředky proti hmyzu jsou účinné a dnes již i daleko ekologičtější než před lety. Kromě rychlého, účinného zničení nepříjemného hmyzu se dá chemií bojovat proti dřevokazům všeho druhu anebo houbám a plísním. Samozřejmě, že chemicky neošetřená zelenina a ovoce je daleko zdravější.
 
Vzhledem k pěstitelským výsledkům po napadení škůdcem je však zdravého ovoce tak málo, že se postřik proti mšicím a jinému hmyzu skutečně vyplatí. K chemickým přípravkům patří též různé repelenty. Dobrým tipem, jak se zbavit mravenců či housenek, je nasolení místa, kde se vyskytují.

Elektřina je jistota

Zapojit si doma elektrický odpuzovač hmyzu je velmi jednoduché a účinné. Kromě toho, že směs výparů nádherně provoní celý byt, se komáři k otevřeným oknům nepohrnou. Elektrické odpuzovače hmyzu jsou již zhotovovány tak, že vydávají nepříjemné zvuky, které lidské ucho nezachytí, ale hmyz bezpečně odpudí.
ab
ab
ab
ab
ab