Kategorie

Zbavte se jednou provždy vlhkého zdiva

Vlhkost zdiva patří k nejčastějším nežádoucím jevům. Příčinou je v mnoha případech nefunkční hydroizolace. Problémům je ale třeba včas předcházet…
 
Odvlhčení je úkol, který dělá vrásky i zkušeným odborníkům. Pro jeho správné provedení při poskytnutí dlouhodobých záruk je nutné zjistit mnoho aspektů. Odborníci doporučují nejen dokonalou sanaci, ale především schopnost předcházet nežádoucím vlivům.
 
Volba zdicího materiálu je opravdu důležitá, foto: Wienerberger
 

Volba zdicího materiálu

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při výstavbě rodinného domu je volba zdicího materiálu. Typ zdiva a jeho tloušťka totiž zásadním způsobem ovlivňují energetickou náročnost domu a eliminují také vlhkost stěn. Dnešní stavebníci mohou mít vše pod kontrolou, mohou zjistit, na jaké výdaje se má majitel připravit, zda má smysl zateplovat; dokáží předcházet nežádoucím povětrnostním vlivům stavby, včetně vody.
 
 
Porometr pomůže vypočítat nezbytné náklady, foto: Wieneberger
Používají-li takzvaný porometr, ten jim na základě informace o velikosti vnější stěny domu pomůže vypočítat, kolik tepla uteče zdmi, jaká částka se tzv. protopí stěnami a mnoho dalších informací. Poskytuje možnost získat velmi rychle představu o tom, kolik peněz do zdiva investovat, zda bude případné zateplení opravdu přínosem, zda je třeba provést hydroizolaci.
 
Přístroj Hydropol zaručí vysokou životnost sanovaného zdiva, foto: Hydropol
 

Systém Hydropol

Pokud je to nezbytné a je třeba provést vlastní odvlhčení zdiva, doporučují odborníci systém Hydropol (bezelektrodová elektrofyzikální metoda). Pro svoji odvlhčovací a odsolovací funkci je tento systém vhodný všude tam, kde je požadována velmi vysoká životnost sanovaného díla. Týká se to především sanačních omítek, které si v kombinaci s tímto bezelektrodovým systémem dlouhodobě uchovávají kvalitu. Za zmínku stojí také porovnání pracnosti oproti jiným systémům a ekonomický efekt této nové technologie.
 
Nebojte se vyzkoušet nové technologie, foto: Hydropol
 
Foto: Wienerberger, Hydropol ČR
 
Důležité adresy a informace: www.porometr.cz, http://www.hydropol-cz.com/,
 
ab
ab
ab
ab
ab