Kategorie

Zateplujete? Pak nesmíte zapomenout na podlahu

Nedostatečně izolovaná podlaha je přitom velkým problémem. Mnohdy přes ni uniká až 10 % tepla, nepříjemně studí a v krajních případech hrozí i její zkroucení přílišnou vlhkostí. Vyhněte se těmto problémům dřív, než skutečně přijdou.

Případní první: podsklepená místnost

Pokud pod svým domem máte nevytápěný prostor (nejčastěji sklep nebo suterén), je zateplení podlahy vcelku snadnou záležitostí. Stačí totiž nainstalovat novou izolační vrstvu do podhledu vašeho sklepa – neukrojíte si ani kousek obytného prostoru a snížení výšky ve sklepě vás nejspíš tolik bolet nebude. Pokud vám do podlahy ze sklepa prosakuje vlhkost, nezapomeňte ani na hydroizolační vrstvu.

Případ druhý: místnost bez sklepa

Komplikovanější situace nastává v případě, že zespodu žádnou izolaci instalovat nemůžete. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než rozebrat podlahu a novou izolační vrstvu vložit na betonový podklad. Problém je, že v tomto případě už si zmenšujete obytný prostor a je tak proto žádoucí, aby nová izolační vrstva byla co možná nejtenčí. K tomuto účelu je nejvhodnější pěnová izolace Chytrá pěna, která už při tloušťce několika málo cm působí jako perfektní tepelná, zvuková i hydroizolace. A je přitom mnohem účinnější, než běžně používané materiály.

Případ třetí: podlahy v bytových domech

Pokud bydlíte v panelovém nebo činžovním domě, může vám izolace podlahy také hodně pomoci. Ne až tak s chladem (který vás nejspíš netrápí), jako spíše s hlukem. Je známo, že staré bytové domy jsou na tom se zvukovou izolací hodně na štíru a poslouchat hádky sousedů není nic, po čem by zdravý člověk po celém dni stráveným v práci dvakrát toužil. Aplikace zvukové izolace do podlah bytů s sebou přináší stejný problém, jako u již zmíněných nepodsklepených bytů – opět přicházíte o obytný prostor. Proto i v tomto případě doporučujeme Chytrou pěnu, která už při tloušťce 10 cm snižuje hlučnost v místnosti o 39 dB (zatímco běžně používané materiály jen o 30 dB). A to je rozdíl, který už skutečně pocítíte.

Štítky:

podlaha
ab
ab
ab
ab
ab