Kategorie

Zateplete si dům sami a ušetřete tisíce korun

Nová fasáda se zateplením vám nejen zkrášlí dům, ale také ušetří tisíce korun. Nepříjemné větrné počasí, které vám zvedá záclony v bytě a způsobuje průvan. Mokré stěny v domě a neustálá plíseň na stěnách. Tak těmto nepříjemnostem řekněte ne a zkvalitněte si své bydlení. Potřebujete novou fasádu a hlavně kvalitní zateplení.
 

Udělejte si kalkulaci a oslovte firmy

Nejdříve než se rozhodnete zateplovat své obydlí, tak si udělejte cenovou kalkulaci. Ta vám jasně určí, kolik za co zaplatíte. Podle ní se odvažte k dalšímu kroku. Upozorňujeme, že to co je levné, nemusí být kvalitní. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce domu je finančně náročná, tak je vhodné si nechat vypracovat kvalitní projekt. S tímto projektem pak oslovte firmy, které vám nabídnou různé cenové relace. Nezapomeňte, že se do zateplení a nové rekonstrukce domů nepočítá jen doprava, materiál a cena práce.  Počítat by jste měli také s lešením, jeho dovozem, stavebním dozorem a dalšími drobnostmi, které  však znamenají tisícové částky. Ve chvíli, když se rozhodnete pro danou stavební firmu a zjistíte, že cena a kvalita služeb odpovídají požadavkům vašeho bydlení, tak se dohodněte na způsobu platby. Jestliže nemáte dostatečnou hotovost doma, můžete využít úvěru. Nyní jsou  na trhu speciální úvěry, které vám poskytnou dostatek zajištěných prostředků. Splátky si nastavujete sami podle časového intervalu, v němž chcete mít vše zaplaceno. Svět bydlení doporučuje kratší dobu splátek, jelikož tolik bance nepřeplatíte a hlavně se nedostanete do situace, ve které splatíte jeden úvěr a vezmete si další na jinou část rekonstrukce domu.

Jste zruční, tak rekonstruujte sami

Máte dostatek peněz na materiál, lešení a dopravu? Chybí vám  peníze na práci lidí? Nezoufejte.  Jste-li šikovní, pak například  s pomocí rodiny či přátel se vrhněte do zateplení sami. Dnešní trh nabízí materiály, které vás navedou k stejnému postupu zateplení, jaký používají firmy. Výrobce stavebních materiálů Den Braven uvedl na trh speciální lepící a štěrkovací tmel QUARTZ Fasáda, který nanesete na stávající fasádu. Poté na vrstvu tmelu nanesete polystyrénové desky. Na ně opět nanesete již výše uvedený tmel, do něhož vložíte armovací perlinku. Konečnou vrstvu tvoří dekorativní probarvení omítky. Zájemci si mohou dokonce vybrat ze silikonových či akrylátových omítek. Ty se ještě dělí na rýhovací a zatírané. Postup práce tak není náročný, i když nesmíte zapomenout na další drobnosti, jako jsou hmoždinky a rohové lišty s perlinkou.
Foto: Den Braven; www.denbraven.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab