Kategorie

Zaměřeno na zahradní nábytek, zahradní houpačky a houpací sítě, 2.díl

Zahradní nábytek do zahrady obvykle pořizujeme nejen pro příjemné posezení s přáteli či rodinou, ale také k odpočinku a relaxaci. Aby bylo posezení pohodlné a odpočinek plnohodnotný, je potřeba zvolit ten správný zahradní nábytek. Tentokrát se zaměříme na to, podle čeho nábytek do zahrady vybírat...

Dřevěný zahradní nábytek, foto: www.nabytek-nej.cz

Správná investice

Předem je potřeba promyslet, kolik peněz máte v úmyslu za zahradní nábytek utratit. Finanční obnos však není jediným kritériem pro správnou volbu zahradního posezení. Je třeba určit místo, kde bude nábytek v zahradě umístěn. V neposlední řadě je třeba myslet na nezbytnou údržbu zahradního mobiliáře.
Mohlo by vás také zajímat:
Jak vybírat zahradní nábytek, 1. díl
Jak vybírat zahradní nábytek, 2. díl

Jak vybrat ten správný nábytek do zahrady

Zahradní nábytek by měl být vhodně tvarovaný, aby bylo posezení pohodlné. Zahradní nábytek by také měl být dobře uskladnitelný, jedná -li se o menší solitéry, které nebudete přes zimu nechávat venku. Nebojte se investovat do kvalitního nábytku, který by měl mít dlouhou životnost.

Zahrada, foto: www.nabytek-nej.cz

Kde bude zahradní nábytek ustaven

Dobře si před samotným nákupem zahradního nábytku promyslete, kolik máte na zahradě pro jeho ustavení místa. Měli byste mít dostatek prostoru jak pro sebe, tak pro rodinu či přátele při společném posezení. Nepochybně chcete vytvořit citlivé zákoutí, kam se budete rádi vracet, vyberte proto takový nábytek, který bude korespondovat s celkovým charakterem zahrady.

Ratanový zahradní nábytek,foto: www.nabytek-nej.cz

Materiál zahradního nábytku

Nejlevnější a nejjednodušší variantou zahradního nábytku, který lze na trhu pořídit, je nábytek z plastu či PVC. Plastový nábytek je sice laciný, ale na druhou stranu s ním zahradu nijak esteticky nezhodnotíte. Výhodou takového nábytku je jeho snadná údržba a manipulace.
Čtete také: Zahradní nábytek z různých materiálů

Kritéria výběru zahradního nábytku

Na trh je v poslední době každoročně dodáváno velké množství modelů v rozličném provedení a barvách. Navíc i velikost zahrady hraje nezanedbatelnou roli. Do menších zahrad není vhodný robustní nábytek z masivního dřeva nebo nákladné kovové či litinové konstrukce.

Zahradní nábytek, foto: www.nabytek.nej.cz

Je z čeho vybírat

Upřednostňujete-li kvalitu, pak zvolte nábytek z tvrdého orientálního dřeva, jako je například Teak. Dáte-li přednost měkkému dřevu, počítejte s tím, že zahradní nábytek bude muset opakovaně natírat, abyste zabránili průniku vlhkosti. Velice vkusný je kovový nábytek. Žídle i stoly z kovu jsou sice větších hmotností, manipulace s nimi nebude snadná. Kovový nábytek si vyžaduje důslednou péči a nátěry, aby nedocházelo ke korozi.

Litinový zahradní nábytek, foto: www.nabytek-nej.cz

Houpačky do zahrady

Zahradní houpačku v zahradě ocení zejména děti. Houpačka je vhodná nejen k zábavě, ale také k relaxaci. Pakliže najdete na své zahradě místo na houpačku, jistě budete spokojeni nejen vy, ale také vaše děti či kterákoliv návštěva.

Zahradní houpačka, foto: www.nabytek-nej.cz

Houpací síť

Nemůžete si dovolit zahradní houpačku, ale rádi se houpete? Pořiďte si houpací síť. Cena houpací sítě jsou příznivější, než cena zahradní houpačky a také manipulace sítě je daleko snadnější. I přesto, že nemáte v zahradě kde síť zavěsit, nemusíte být zklamaní. Dnešní široká nabídka umožňuje zavěsit houpací síť na speciální konstrukci, kterou můžete umístit v podstatě kdekoliv. Houpací síť, foto: nabytek-nej.cz
Foto: www.nabytek-nej.cz
ab
ab
ab
ab
ab