Kategorie

Zaměřeno na jídelní stoly, židle a konferenčí stolky, 1. díl

Dnešní sortiment jídelních sestav a konferenčních stolků je rozmanitý. Vybrat si ten správný jídelní stůl, židli nebo konferenční stolek do obývacího pokoje není snadná záležitost. Někdo se ohlíží na cenu, jiný na design, barvu a materiál. Nejlepší je však skloubit vše dohromady. Obvykle se každý z nás snaží vybírat jídelní a konferenční stoly do kuchyní, jídelen a obývacích pokojů především s ohledem na praktickou stránku.
 

Kulatý jídelní stůl, Foto: Archiv redakce Světa bydlení

Jídelní stoly

Jídelní stoly bychom měli vybírat tak, aby byly praktické. Je potřeba předem zvážit, kde bude jídelní stůl umístěn a kolika lidem v domácnosti by měl sloužit. Pakliže vybíráte jídelní stůl do jídelny a jídelna je určena zejména ke stolování a pořádání rodinných obědů, večeří či posezení s přáteli, pak zvolte jídelní stůl větších rozměrů s kvalitní povrchovou úpravou.

Jídelní stůl, Foto: www.nabytek-nej.cz

Jídelní stůl menších rozměrů

Pakliže nedisponujete jídelnou či jídelním koutem, ale rádi stolujete, nabízí se zvolit jídelní stůl s možností rozložení na nadstandardní velikost. Dnešní široká nabídka rozkládacích jídelních stolů disponuje s jednoduchým mechanizmem a snadnou manipulací.

Rozkládací jídelní stůl, Foto: www.nabytek-nej.cz

Konferenční stoly

Také nabídka konferenčních stolů je různorodá a nabízí se široký výběr z různých materiálů přes dřevo, laminát, plast nebo sklo. Konferenční stoly do obývacího pokoje vybíráme různorodé a nápadité s ohledem na design.

Konferenční stolek, Foto: www.nabytek-nej.cz

Jídelní židle - pohodlné, praktické a kvalitní

Tak jako v každé oblasti nábytku i jídelní židle prošly svou proměnou. Dnešní výroba židlí je kvalitnější, díky mnoha novým technologiím, povrchový materiál je odolný a designově velice zajímavý. Kladete-li důraz na styl a tradici zvolte židle z kvalitního dřeva a s vyztuženými opěrkami, které ještě více podtrhnou kvalitu a odolnost jídelní židle. Výrobci nabízí různorodý dekor dřeva, ale i širokou paletu ve výběru potahových látek. Jste-li spíše zastánci jednoduchého minimalistického stylu, zvolte židle v témže dekoru. Jídelní stůl i židle by měly být hlavně pohodlné, lehce omyvatelné a měly by korespondovat ve stejném stylu.

Jídelní židle, Foto: www.nabytek-nej.cz

Konferenční stůl podle stylu interiéru

Konferenční stůl obvykle vybíráme podle stylu interiéru. Každý interiér si žádá jiný kus nábytku. Do klasicky zařízených obývacích pokojů s převahou dřevěného nábytku v dekoru dřeva vybírejme také konferenční stolek. Pokud možno ve stejném nebo podobném dekoru jako je obývací stěna. Konferenční stolek, Foto: Archiv redakce Světa bydlení

Minimalistický interiér a stůl

Moderní zařízený interiér s minimalistickými prvky si žádá taktéž konferenční stůl podobného vzezření. Plastovým ale i skleněným konferenčním stolkem jednak interiér provzdušníte, ale také odlehčíte.

Konferenční stolek, Foto: Archiv redakce Světa bydlení

Povrchová úprava jídelních a konferenčních stolů

Jídelní a konferenční stůl vybírejte zejména s ohledem na praktickou stránku a snadné omývaní. Povrchová úprava jídelních a konferenčních stolů by měla být odolná vůči mechanickému poškození a lehce omyvatelná.

Jídelní a konferenční stůl 2 v 1, Foto: www.nabytek-nej.cz

Jídelní a konferenční stoly 2 v 1

Možnost této kombinace ocení zejména ti lidé, kteří nemají v domácnostech prostoru nazbyt. Stůl 2 v 1 můžete rozložit až do 3 x většího rozměru. Rozklad je umožněn pomocí tzv. vkladů - desek, které jsou umístěny na profilovaných pojezdech. Stůl 2 v 1 je vhodný také pro občasné stolování a tak, kde by velký jídelní stůl nebyl využit.

Foto: Archiv redakce Světa bydlení, www.nabytek-nej.cz
ab
ab
ab
ab
ab