Kategorie

Zajímavé bydlení v Brně a Plzni

(komerční sdělení) Kombinace luxusního bydlení a přátelské atmosféry menšího města vás jednoduše uchvátí. Zajímavé urbanistické projekty nemají zelenou jen v hlavním městě, zájem developerů se soustředí i na města, jako je Brno či Plzeň.

Palác na nábřeží

V Plzni je asi nejvýraznějším urbanistickým počinem poslední doby stavba Paláce Ehrlich v Šafaříkových sadech kousek od břehu řeky Radbuzy. Architektem této stavby je Bořek Šípek, člověk, jehož jméno je zárukou kvality samo o sobě. Velkoryse pojaté byty s krásným výhledem jsou navrženy tak, aby budoucí majitel mohl bydlení bez problémů upravit podle svých představ. V těchto chvílích jsou již tyto byty v Plzni nabídnuty k prodeji.

Nad střechy domů

Druhým počinem, který nemůžeme opomenout, je bytový komplex v Divadelní ulici, tedy prakticky v centru města. Architektonický návrh počítá s dvouúrovňovým řešením. První část domu bude korespondovat s výškou okolní zástavby, ale druhá část ji bude převyšovat, čímž obyvatelům poskytne možnost nádherného výhledu nad střechy okolních domů. Celý projekt je výjimečný i v tom, že se jedná o jednu z mála nekomerčních staveb v Plzni, najdete zde pouze byty k prodeji, ale žádné kancelářské prostory.

Čtvrť s historií

I v Brně rostou stavby hodné vaší pozornosti. Jednou z nich je Rezidence Martinů, kterou najdete v prestižní Masarykově čtvrti. Cílem architektů bylo dosáhnout prvorepublikové úrovně kvality a komfortu, proto do prostorných pokojů s velkými okny navrhli i masivní parkety. Jak říkají sami tvůrci, důraz na kvalitu provedení je zde výrazně vyšší, než je v dnešní době běžné. Masarykova čtvrť patří k nejzajímavějším lokalitám v Brně vůbec. Nejen kvůli krásnému výhledu na město, ale i historii. Právě v této čtvrti najdete jedny z nejkrásnějších funkcionalistických staveb Brna jako například vilu Stiassny, druhou nejvýznamnější stavbu funkcionalismu v Brně.
ab
ab
ab
ab
ab